Fx-6300 Tam Yüklenememe

Şuan bulunduğum oda maksimum 15 derece ya var ya yok. Ciddi ciddi parmaklarım dondu ve zar zor yazıyorum. :mutlu: Sıcaklık hissetmemin nedeni oda sıcaklığından yüksek olması olabilir. :D

GTA 5 gibi oyunlarda bile bu zamanlarda maksimum 30 derece görmem ve İzmir gibi bi yerde oturupta yazları dahi yükte maksimum 50 derecelerde gezinmem bence bayağı bi anormal durum. Bu ısı konusunu yaza tekrar açıcam. Herkes ısınmasından şikayet eder ben ısınmamasından. Ama hala şu Watt değerleri kafama yatmadı. Ne dersiniz sihirli bi işlemciye mi sahibim acaba ? :)

Öncelikle anormal bir durum olsa inan peşini kolay kolay bırakmam :) Kendi kullandığım soğutucu ve yine kendi kullandığım seriden, güç tüketim değerleri ve performansı birbirine yakın performans işlemciler söz konusu olduğu için nerede ne sıcaklık alacağını az çok biliyorum.

İçini rahatlatmak açısından kendi sistemimde de testlerde bulundum ve sana aktaracağım. Oda sıcaklığımın 26-28 derece civarında olduğunu söyleyebilirim.
Boşta 33, yük altında ise aldığım değerler aşağıda, 65W güç tüketiminin söz konusu olduğunu görebilirsin.
Senin işlemci neden bu kadar az güç tüketiyor gibi görünüyor bilmiyorum :) Ancak dediğim gibi skorlarında veya işlemcinin performansında bir eksiklik yok.
Tam yük altında o güç tüketim değerleri ile zaten ulaşamaz, daha önceden de söylediğim üzere.

Tahmin ediyorum ki programların azizliğine uğradın. Sıcaklık değerlerin ise gerçektir muhtemelen, benimkiler de aşağıda.
Bu soğutucu ve bu tarz işlemciler ile ek voltaj verilmediği taktirde zaten sıcaklık problemi yaşanmıyor :)

İçin rahat etmiştir umarım :)

11.jpg
22.jpg

İşlemciye ufakmı bilmiyorum ama +0.050 gibi bi ek volt vermiştim ve benim işlemcimin 4.1 GHz de çalıştığınıda göz önünde bulundurursak.. Neyse ben daha fazla zorlamayayım değerlerin normal olması rahatlattı gibi içimi. (y) Teşekkürler tekrardan.

Şansını zorlamanda sakınca yok, burada da aklındaki soruları yok edemezsen hiçbir forumda yok edemezsin zaten :)
Senden istediğim raporu incelememişim yoğunluktan, unutulmuş gitmiş.

İşlemcin 4.1GHZ hızda çalışıyor, yanlışlık yok. Boşta CPU sıcaklığı ortalama 25 derece, GPU sıcaklığı ise 28 civarında.
2. resmin en alt kısmına bakarsan boşta CPU güç tüketiminin 30W olduğunu görebilirsin. Boştaki güç tüketim değerleri gayet olması gerektiği seviyelerde.
Dediğim gibi programın azizliğine uğramışsın, rapor alınınca hatalar en aza indirgeniyor, bu yüzden rapor istiyoruz :)

Şuan daha net değil mi kafan?

55.jpg

56.jpg

Bu değerler normal olduğuna göre içim rahatladı o zaman tam yükte iken Watt değerini hatasız ve doğru olarak nasıl ölçebiliriz ? :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı