FX-6300 ve GTX 1050 sisteme macOS kurulumu

AfroTheHun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir
Daha fazla  
Meslek
Franchise bir işletmede Muhasebe Müdürü
RAM
8 GB DDR3 1600 MHz.
SSD veya HDD modeli
240 GB WD Green SSD ve Toshiba P300 1 TB HDD
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1050 2 GB.
Anakart
Gigabyte 970A-DS3p
İşlemci
AMD FX-6300
Selam, üç veya dört sene önce eski dizüstü bilgisayarım için kurulum yapmıştım. Şu anki sistemim içinde kurulum yapmak istiyorum. Kurmaktaki amacım günlük işlerde kullanmak için. Özellikleri aşağıda vereceğim sisteme hangi versiyonu daha sağlıklı kurup kullanabiliriz? Güncel sürümleri çalıştırabilir miyiz? Hangi Config dosyaları ile denememiz gerekmektedir? Son olarak 240 GB SSD'im var. Windows ve Hackintosh sistemin Dual Boot'u için yeterli olur mu? (Bu kurulumda biraz sorunlu oluyordu onun yerine yeni bir SSD alana kadar MacOS'u SSD'ye Windows'u HDD'ye kurulum yapabilirim. Sonuçta günlük işler için macOS'i kullanacağım için çok fazla Windows'u kullanamyacağım.) Son olarak kaç GB'lık bir USB belleğe ihtiyacımız var? Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

Geç gönderdiğim için kusura bakmayın, deneyebilirsiniz.

Sorun değil tabii ki hocam bende yıllık izine ayrılınca uğraşacağım zaten çok teşekkürler desteğin için.

Rica ederim hocam. Bu arada hangi sürümü kuracağınızı söylememişim, GTX 1050 normalde maksimum High Sierra destekliyor. Yama yaparak Big Sur veya daha üstü sürümlerde de kullanılabilir ama yama da kusursuz çalışmıyor. Şimdilik High Sierra kurarsınız, aşağıdaki High Sierra imajını indirip BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın ve yeni oluşan bölümdeki EFI'yi silip benimkini atın. Sonrasında kuruluma geçmeyi denersiniz.

Rica ederim hocam. Bu arada hangi sürümü kuracağınızı söylememişim, GTX 1050 normalde maksimum High Sierra destekliyor. Yama yaparak Big Sur veya daha üstü sürümlerde de kullanılabilir ama yama da kusursuz çalışmıyor. Şimdilik High Sierra kurarsınız, aşağıdaki High Sierra imajını indirip balenaEtcher ile USB'ye yazdırın ve yeni oluşan bölümdeki EFI'yi silip benimkini atın. Sonrasında kuruluma geçmeyi denersiniz.

Evet hocam o konuyu araştırmıştım. High Sierra kuracağım. Destekleriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı