FX 6300 ve GTX 660 ti kaç sene dayanabilir ?

Cqloss

Hectopat
Birkaç hafta önce bir konu açmıştım topluycağım bilgisayarla ilgili, saolsun arkadaşlarda çok yardım etmişti. Artık son ayarlamaları yapıp ya bu hafta sonu ya da en geç Temmuz'a kadar sistemi toplamayı düşünüyorum fakat aklıma takılan birçok soru var. Öncelikler fx 6300 ve gtx 660 ti kaç sene dayanabilir ? Fx 6300 ilerde render ve programcılık türü işlerde iyi performans verirmi ? (ileride bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum) Ayrıca bütçe konunsunda biraz ayarlamalar yaptım, babam kasa içi için en fazla 1500-1550 verebilicek, buna ayriyetten corsair 300 r'nin parasını ben ödeyeceğim. Onun için 660 ti zotac 670 referans tasarımla değiştirilip fx 6300 ile yaklaşık 1480 e denk geliyor, tabi bu fiyata asus m5a97 r2.0 ve gskill ripjawsk 8 gb ram de dahil olarak alınabilirmi veya ileriye dönük başka bir örnek olarak 660 ti, i5 3570k, asus p8z77 v lx ve aynı ramle 1620 civarına denk geliyor. Bu fiyat hangi parçalardan kısılıp 1550 civarına düşürülebilir ? Son olarak bu parçalar aşırı ses yaparmı ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle gtx660 ti 2-3 sene civarı götürebilir ondan sonra arttırabilirsin. İntel işlembiler render konusunda amdye nazaran daha iyidir. Aşırı ses yapacaklarını sanmıyorum. İntel işlemciye döncek olursanız "k" ibreli işlemciler almanızı öneririm. Bir tavsiyem ise i5 3570k ile msi yın oc genie 2 teknolojisi. Tek tuşla 4.2 ghz a kadar o.c yapılabilceğini okumuştum.

Ben katılmıyorum 2 sene sonra 600₺ çöpe at para yerden toplanıyor ya yapmayın böyle.
Seni oyun konusunda 4-5 yıl rahatlıkla götürecektir tabii biraz ayar düşüreceksin yeni oyunlar çıktıkça ama haz alacağın grafikler ile oynayacaksın ha teknoloji değişir ise onu o zaman konuşuruz.
Tüm oyunlar Crysis 3 gibi baba grafiklerle gelmiyor. :)

Arkadaşlar hemen hemen herşeye karar verdim. Bu hafta sonu kesin alıcaz fakat bir türlü anakarta karar veremiyorum i5 3570k'ya uygun 260 lirayı geçmiycek en iyi anakart hangisidir ? Birde ekran kartı olarak asus 660 ti mi alıyım yoksa msi 660 ti power edition mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx 6300 alıcaktım fakat %30 indirim olunca bütçeme uydu fiyatı. Peki i5 3570k ile i5 4670k arasında çok fark varmıdır ? Değermi 60 liraya ? Çünkü o artan paraya işlemci soğutucusu almayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben okumuştum yeni Haswell işlemciler ile eski nesil işlemciler arasında güç tüketimi, masaüstü performansı farkı varmış. Ben i5 3570K alıyorum ve hiçte tereddüt etmiyorum çünkü anakartların bu soketin pahali ve şimdi alacakmışsın hem artan parayı işlemci soğutucuna ekler over clock yapar ve cillop gibi oynarsın :)

Aynen bende öyle düşünüyorum. Bide vatandan bilgisayar topluyunca işletim sistemi alma zorunluluğu varmış bu doğrumu ? Kesin bir bilgi diyilde emin olmak için soruyum dedim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı