FX-6300 ve GTX 980 Sistem Toplama

Daha fazla  
Resimdeki gibi bi sistem topluyacagım. İyi mi sizce ?

10816049_738237742912468_2025902201_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka olarak Asus, Msi ,Zotac, Gigabyte öneririm. GTX 970 yeterli olacaktır. O fiyata kesinlikle intel işlemci ve intelle uyumlu bir ana kart almalısın. GTX 980 alıyorsun ve yanına 4. nesil i5 ya da i7 alman gerekirken sen FX 6300 almışsın hiç olmamış. Kasa güzel ama hava soğutma yerine hazır sıvı soğutmalar var onlardan alabilirsin. Çünkü hava soğutma çok yer kaplıyor. Bu dediklerimin dışında xigmatek yerine cooler master veya corsair marka fan alabilirsin ama o haf 912'nin kendi fanları var diye biliyorum bence hiç gerek yok.

Marka olarak Asus, Msi ,Zotac, Gigabyte öneririm. GTX 970 yeterli olacaktır. O fiyata kesinlikle intel işlemci ve intelle uyumlu bir ana kart almalısın. GTX 980 alıyorsun ve yanına 4. nesil i5 ya da i7 alman gerekirken sen FX 6300 almışsın hiç olmamış. Kasa güzel ama hava soğutma yerine hazır sıvı soğutmalar var onlardan alabilirsin. Çünkü hava soğutma çok yer kaplıyor. Bu dediklerimin dışında xigmatek yerine cooler master veya corsair marka fan alabilirsin ama o haf 912'nin kendi fanları var diye biliyorum bence hiç gerek yok.

EVGA yukarıda bahsettiğin markalardan aşağı kalır bi marka değil yanlız :)

Ben tavsiye ederim. Konuyu açan arkadaş araştırıp kararını vermeli. Kendim Zotac Extreme kullanıyorum. Hepsinden de iyi, ama alacak arkadaş kesinlikle burada bizim gibi kullanıcıların sözüne aldanıp da gidip almasın. Araştırsın, Youtube'de bir sürü video var. Bencmark testlerine bakıp alabilir. Ama FX 6300 olmamış intel olmalıydı.

Sistem bu haliyle çok dengesiz olmuş. İşlemciyi kesinlikle minumum olarak, i5 4460 olmalı. Hatta GTX 970 tercih ederek işlemciye ve anakarta bütçe kazandırmış olursunuz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı