FX 6300 ve Nvidia GTX-760'li Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RazorBack

Hectopat
Merhaba,

Ben bir sistem topluyorum genel amaç oyun oynamak. Yardımcı olursanız sevinirim çünkü aklımda çok fazla soru var.

Öncelikle sistemim şu:

AMD FX-6300 ------> İşlemci
Nvidia GTX-760 MSI TwinFrozr -----> Ekran kartı
Gigabyte 970A-UD3P ------> Anakart
GSKILL 8GB (2X4GB) SNIPER DDR3 1866MHZ CL9 ---->RAM
Cooler Master Hyper 212 EVO ------>İşlemci soğutucu
Cooler Master RC-K380 600W MIDT ATX ------> Kasa
SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0---->Harddisk
COOLER MASTER SİCKLEFLOW 120MM -------->Fan

1)Acaba bu sistemde FX-6300 seçmekle hata mı etmişim ? Çevremdekiler İntel'den bir işlemci almamı söylüyorlar, ancak eğer öyle bir şey yaparsam Ekran kartından kasmam gibi bir durum olabilir ve bunu pek istemiyorum açıkçası.

2)Sizce Anakart seçimini doğru mu yapmışım ? O.C yapmayı düşünüyorum. Asus M5A97 R2.0 ile bu kart arasında kaldım açıkçası.

3)Anakart'ın 4 tane RAM slot'u var, acaba ben 2 slot'a uzun RAM taksam, kalan 2 slot'a da gelecekte 2 kısa ram alsam sorun yaratır mı ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

@@@@@

Son hal şu herkese yardımları için teşekkürler.

İşlemci : FX-6300

Anakart : UD3-P (Asus M5A97 seçmememin sebebi gelecekte o.c yapma ihtimalim olması. Bios ve marka pek umrumda değil ve isim için markaya kaymayı mantıklı bulmuyorum. )

Ekran Kartı : Msı GTX 770 Twin Frozr ( O.C edition yaklaşık 150 tl daha fazla ve o paraya değer bi o.c göremedim açıkçası. )

Ram : Gskill 2x4 1866 mhz ( düşürmemi söylemişsiniz fakat RAM'den kıssam işlemci yükseltirdim ve 4 gb'yi boşa vermeyi mantıklı bulamadım. )

Kasa : Cooler Master Haf 912 advance almayı düşünüyorum

İşlemci Soğutucu : arkadaşlar almayı şu an düşünmüyorum,ilerde belki..

Fan : kasanın kendi fanları yeterliymiş hava akışını bozmaya gerek yok

Acaba sizler ne düşünüyorsunuz ??

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS M5A97 R2.0 seçmek mantıklı olur. RAM'leri peyderpey alamassınız malesef. RAM alırken bir kere alın bir daha değiştirmemeye çalışın. Seçiminiz gayet iyi oyun sistemi için 8 GB yeterli. Bence kötü bir sistem olmamış ama SSD eklenebilir. Diğer arkadaşlarda yorum yapsınlar tabii.

ASUS M5A97 R2.0 seçmek mantıklı olur. RAM'leri peyderpey alamassınız malesef. RAM alırken bir kere alın bir daha değiştirmemeye çalışın. Seçiminiz gayet iyi oyun sistemi için 8 GB yeterli. Bence kötü bir sistem olmamış ama SSD eklenebilir. Diğer arkadaşlarda yorum yapsınlar tabii.

Aynılarını ben de söyleyecektim. Ama bir ekleme yapacağım.

212 EVO, seçtiğiniz kasaya sığmıyor.

Neden OC'a gerek duyuyorsun veya neden yapmak istiyorsun? Sistem iyi ama daha iyi olabilir.

Sanırım yüksek profil ve düşük profil soğutuculu ramlerden bahsetti.

İşlemci soğutucusu ve ekstra fanı kaldırıp daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz.

Omy çok doğru söylemiş. Hatta RAM olarak tek 4GB mödül alın. Bu sayede ekran kartını daha da yükseltebiliriz.

İleride bir modül eklemesi daha yaparsınız.

Bir de 4 ₺ fazla vererek anakartı M5A97 R2.0 alabilir, onu eklemeyi unutmuşum. :)

İşlemci FX8150 olsa daha iyi olur sanki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı