FX 6300 sisteme ekran kartı önerisi

Resul92

Femtopat
Daha fazla  
FX 6300 Zotac çift beslemeli GTX460 1 GB ekran kartı. SX codegen slient 500 watt PSU var. MMORPG oyunu oynuyorum. Kalabalık alanda en düşük ayarlarda oyun kasıyor. Sadece kasmaması için alabilecegim ekran kartı onerisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun kastığı andaki MSI Afterburner ekran görüntüsü atma imkanınız var mı GPU ve CPU kullanımlarına bakalım, işlemcinin çekirdek performansı kötü bundan dolayı da takılmalar oluyor olabilir.

Hocam oyun kastığı andaki MSI Afterburner ekran görüntüsü atma imkanınız var mı GPU ve CPU kullanımlarına bakalım, işlemcinin çekirdek performansı kötü bundan dolayı da takılmalar oluyor olabilir.
Rise online oynuyorum işlemci %60 ı anca görüyor full performansta. Sakin alanda 60 fps akıcı alıyor. Kalabalikta 5 25 arası drop yiyorum

İkinci el, nVidia GTX 770 4GB işinizi görebilir. Fakat bu seri artık sadece güvenik güncellemeleri alıyor, bu ay da aldı mesela, bundan önce Ocak ayında almıştı. Öyle 3 haftada bir driver çıkmıyor artık.

İkinci el, nVidia GTX 770 4GB işinizi görebilir. Fakat bu seri artık sadece güvenik güncellemeleri alıyor, bu ay da aldı mesela, bundan önce Ocak ayında almıştı. Öyle 3 haftada bir driver çıkmıyor artık.
Anladım peki bunun bi zararı varmı. Çunku pc yi parça parça yükseltmiycem. Bunu sadece fps sorununu düzeltip duruma göre ya ikinci pc yapcam yada bu şekil satcam

GTX 1050 Ti sizin için yeterli olacaktır sanırım. Eski ekran kartlarına göre daha yeni bir mimarisi var ve az güç tüketiyor.
Bu arada kaç GB bellek kullanıyorsunuz?

Bazen eski sistemlere yeni model ekran kartı takılınca, ilk slot'ta çalışmıyor, ikinci x8 slota takınca çalışıyor. Sizin sisteminiz PCI-ex 2.0 standardında, ama önerdiğim kart gene de PCI-ex 3.0 hızına sahip. Fiyatları kıyaslayın, hangisi kesenize uygunsa onu seçin. Sisteminiz için önerdiğim kart daha çok kendi üretim tarihine yakın. Sisteminizi bütün olarak satacak iseniz de makul bence, karar size kalmış.

(bu yanlız 2 GB)

Fiyata göre 1050 Ti için daha iyi seçenekler görünüyor, ama GTX 770'in hafıza veri yolu 256 bit'tir! 1050 Ti 128 bit veri yoluna sahip.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı