FX 6300 sisteme ekran kartı önerisi

Bazen eski sistemlere yeni model ekran kartı takılınca, ilk slot'ta çalışmıyor, ikinci x8 slota takınca çalışıyor. Sizin sisteminiz PCI-ex 2.0 standardında, ama önerdiğim kart gene de PCI-ex 3.0 hızına sahip. Fiyatları kıyaslayın, hangisi kesenize uygunsa onu seçin. Sisteminiz için önerdiğim kart daha çok kendi üretim tarihine yakın. Sisteminizi bütün olarak satacak iseniz de makul bence, karar size kalmış.

Fiyata göre 1050 Ti için daha iyi seçenekler görünüyor....
Örnek veriyorum bu 1050ti ekran kartını alsam. Garantı fps %50 artar (en düşük ayarlarda) gibi bi olay olurmu. Benim derdim fps arttırmaktan ziyade kalabalık alanda fps düşmesin 30 da kalsın
Sizin sorunu yeni ekran kartı çözmeyebilir. Hangi MMO bilmiyorum, ama kalabalık yerlerde işlemciye yük biner.
Rise online. Normalde knight oynuyorum.hiç bir şekilde sorun yaşamadım .orta ayarlarda 70fps gibi çok temiz ayarda oynuyordum

Örnek veriyorum bu 1050ti ekran kartını alsam. Garantı fps %50 artar (en düşük ayarlarda) gibi bi olay olurmu. Benim derdim fps arttırmaktan ziyade kalabalık alanda fps düşmesin 30 da kalsın

Rise online. Normalde knight oynuyorum.hiç bir şekilde sorun yaşamadım .orta ayarlarda 70fps gibi çok temiz ayarda oynuyordum

Knight çok eski bir oyun, Rise Online ilk defa duyuyorum ama çözünürlük/ayar düşürünce FPS artmıyorsa muhtemelen işlemci kaynaklıdır. Eğer çözünürlük/ayar düşürmek etki ediyorsa o zaman ekran kartı değiştirmek düşünülebilir.

Sistem gereksinimleri şu şekilde listelenmiş:

minimum.png

önerilen.png

Size şöyle yazayım. Bazı anakartlarda işlemci hızı yetmediği zaman ekran kartına daha iyi yük bindirimi yapıyor. MSI, Asus'e oranla daha iyi yük nakli yapıyor.

Örneğin: MSI Z77A-GD65 anakart üzerinde sedece 2 çekirdekli i3-3220 işlemci 3300 MHz + GTX 680 2GB ile 4K video sorunsuz akıyor. Ama Asus Z9PE-D8 WS üzerinde 4 çekirdekli Xeon E5 1607 v2 işlemcili 3000 MHz + GTX 680 2GB ile 4K video atlaya atlaya oynuyor.

Üstteki minimum sistem gereksinimlerine bakacak olursak, sizin sanki CPU ihtiyacınız daha elzem gibi görünüyor.

Fakat her şeye rağmen bazen önceden kestirmek zor olabiliyor, şansınıza....

Anladım yardımın için çok teşekkür ederim

MSI Afterburner yazılımı ile oyun sırasında aktif olarak işlemci/ekran kartı kullanımını izleyebiliyorsunuz.

Yazılımın esas amacı ekran kartına hız aşırtma yapmak fakat sadece performans izlemek için kullanabilirsiniz, böylece neyin darboğaz yaptığından emin olabilirsiniz.

Technopat'ın çok güzel bir rehberi var şöyle bırakayım sizin için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı