FX-8120 4 çekirdek gözüküyor

Hatironn

Hectopat
Bende FX-8120 işlemci var ama Core Temp'te 4 çekirdek görünüyor. Resimleri aşağıya bırakıyorum. Başka programlarda farklı görünüyor. MSI Afterburner'da 8 çekirdek görünüyor. Görev yöneticisinde 4 çekirek, 8 mantıksal işlemci görünüyor. Ayrıca oradaki devre dışı olan sanallaştırma nedir?

Dosya Ekleri

• core.PNG
    core.PNG
    192,2 KB · Görüntüleme: 44
  • core2.PNG
    core2.PNG
    122,6 KB · Görüntüleme: 42
Bende FX-8120 işlemci var ama Core Temp'te 4 çekirdek görünüyor. Resimleri aşağıya bırakıyorum. Başka programlarda farklı görünüyor. MSI Afterburner'da 8 çekirdek görünüyor. Görev yöneticisinde 4 çekirek, 8 mantıksal işlemci görünüyor. Ayrıca oradaki devre dışı olan sanallaştırma nedir?

"Mantıksal işlemciler" yazan yere bakın ve orada 8 olduğunu göreceksiniz. AMD mimarisi kendisini fiziksel olarak Windows'a bu şekilde sunuyor.

Msconfig menüsü üzerinden herhangi bir kısıtlama varsa kaldırın. Burası çekirdekleri sınırlamak için kullanılır. Rehbere de bakabilirsiniz.

MSConfig menüsü üzerinden herhangi bir kısıtlama varsa kaldırın. Burası çekirdekleri sınırlamak için kullanılır. Rehbere de bakabilirsiniz.

Hocam açtım ama nedense Core temde 4 çekirdek 8 threat görünüyor ve görev yöneticisinde de ama CPU-Z ve diğerlerinde bir şey yok neyse çokda önemli değil 2 yıdır böyle kullandım yeni format attım gözüme takıldı zaten birkaç gün sonra Ryzen 5 1600 ve B450 anakart alıp yeni sisteme geçeceğim bunu da kardeşime vereceğim sadece merak ettim.

Hocam açtım ama nedense Core temde 4 çekirdek 8 threat görünüyor ve görev yöneticisinde de ama CPU-Z ve diğerlerinde bir şey yok neyse çokda önemli değil 2 yıdır böyle kullandım yeni format attım gözüme takıldı zaten birkaç gün sonra Ryzen 5 1600 ve B450 anakart alıp yeni sisteme geçeceğim bunu da kardeşime vereceğim sadece merak ettim.
Gözükmesi normal sıkıntı yok.

Sıkıntı yok hocam. Sanallaştırma kapalı olduğu için devre dışı gözüküyor. İsterseniz, açabilirsiniz. Size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı