FX-8120 işlemci sınırı nedir?

1060 darboğaz yaşayabilir gibime geliyor ama, bende RX 470 var FX8350'nin RX 470 ucu ucuna beslediğini düşünüyorum.

Doğrudur çünkü ekran kartımı satıp sistemi yenilersem birkaç ay kart alacak bütçem olmayacak ve ekran kartı olmadan sistemi yenilemenin pek bir anlamı yok yani kart fiyatları ne zaman düşer belli değil?

Doğrudur çünkü ekran kartımı satıp sistemi yenilersem birkaç ay kart alacak bütçem olmayacak ve ekran kartı olmadan sistemi yenilemenin pek bir anlamı yok yani kart fiyatları ne zaman düşer belli değil?
şahsen elindeki 750 ti ın 900 tl etmesi çok garibime gitti 6-7 senelik bir ekran kartı ki giriş-orta seviye. Ekran kartı olmadan sistemi çalıştıramayacağın için burada bence biraz daha para biriktirmen olacaktır 750 ti elinde tutup işlemci ve anakartı alabilirsen yeni ekran kartı alana kadar idare edersin

Tahminimce besler.

Peki hocam sağ olun,
Şahsen elindeki 750 Ti'ın 900 TL etmesi çok garibime gitti 6-7 senelik bir ekran kartı ki giriş-orta seviye ekran kartı olmadan sistemi çalıştıramayacağın için burada bence biraz daha para biriktirmen olacaktır 750 Ti elinde tutup işlemci ve anakartı alabilirsen yeni ekran kartı alana kadar idare edersin.

Hocam 900TL"ye alıcı var ve eğer bunu satarsam işlemci, anakart ve RAM alabilirim ya da parayı bekletip 2000TL yapıp GTX970 ya da GTX 1060-1070 gibi bir şey alabilirim.

Hocam FX 6300 ve RX 560 %15'lik darboğaz oluyor. FX 8120 ile RX 570 ile yine bu civarlarda darboğaz olucaktır ama çok bir problem teşkil ettiğini düşünmüyorum. FX 8120'ye darboğaz yapmak size elektrik faturası olarak geri dönecektir ve o arayı kapatmaya çalıştığınız emeğe değmez, boşverin. Direkt kullanın, zaten yeni nesile geçicekmişsiniz.

Hocam FX 6300 ve RX 560 %15'lik darboğaz oluyor. FX 8120 ile RX 570 ile yine bu civarlarda darboğaz olacaktır ama çok bir problem teşkil ettiğini düşünmüyorum. FX 8120'ye darboğaz yapmak size elektrik faturası olarak geri dönecektir ve o arayı kapatmaya çalıştığınız emeğe değmez, boş verin. Direkt kullanın, zaten yeni nesile geçicekmişsiniz.

Hocam ekran kartımı satıp geçebilirim ama yeni kart alana kadar birkaç ay beklemem gerek. Ben kartımı satıp parayı 2000TL civarı yaptıktan sonra GTX 970 gibi bir şey alsam besleyebilir mi? Emin olamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı