FX-8120 işlemcili bilgisayar yük altında kapanıyor

canun

Kilopat
Thermal macun yeniledim. Thermaltake TG2 ile fakat CS:GO oyununa girdikden 15dk sürüyor ya da sürmüyor. Bilgisayar direk kapanıyor. Daha önce de böyle başıma geliyordu. PSU değiştirdim. Problem düzelmişti. İşlemciyi takarken yanlış yerleştirmeden dolayı pinlerden bazılarını eğmiştim. Onları düzelttim. Fakat şimdi bu şekilde bir problemim var. Stok işlemci fanı kullanıyorum. Önerebiliceğiniz bir fan (ucuz olanlarından) varsa ya da başka bir çözüm nedir ?

• AMD FX-8120
  • GIGABYTE 990-XA-UD3
  • NVDİA GTX560 1gb Asus
  • Kingston 8 GB
  • OCZ 600W 80plus bronze
  • Thermaltake Soprano KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik tamamen gidiyor muyu pek anlıyamadım açıkcası. Bilgisayar tamamen kapanıyor. Şöyle söyleyeyim 80 derece gördüğü anda kapanıyor. Ve evet sadece yük altında kapanıyor.

- - - Güncellendi - - -

ORTHOS adlı programla 33dk 45 sn. CPU yük altında tuttum. Ve 81 derece max. gördü fakat bilgisayar kapanmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemcinin o kadar yüksek sıcaklık değerlere çıkması pek kolay değil. Termal macunu doğru bir biçimde sürdüğüne ve kasa havalandırmasının iyi olup olmadığına bir dikkat et derim.

Yeni işlemci soğutucusu da alabilirsin. Ki yerinde olsam alırdım.

O işlemcinin o kadar yüksek sıcaklık değerlere çıkması pek kolay değil. Termal macunu doğru bir biçimde sürdüğüne ve kasa havalandırmasının iyi olup olmadığına bir dikkat et derim.

Yeni işlemci soğutucusu da alabilirsin. Ki yerinde olsam alırdım.

Thermal macunu ne az ne de çok bir şekilde ince bir kart yardımıyla sürüyorum. Zaten işlemciyi öyle bir tutuyor ki sökerken işlemci bile çıkıyor yerinden. Ama bu kadar çok ısınmasının nedeni anlıyamadım. Tek çözüm sanırım stok soğutucudan kurtulmak olucaktır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı