FX 8120 Sistem Yükseltme

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Başlıkta da gördüğünüz gibi FX 8120 sistemimi yükseltmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla AM3+ anakartlar Ryzen destekliyor. Bu konuda da yardım bekliyorum.

Yükseltmek istediklerim:
  • Ekran Kartı
  • RAM
  • PSU
  • HDD.
Ekran kartı olarak 1060 3 GB versiyonu maksimum takılabiliyormuş sanırım. RAM olarak ise maksimum 1600 MHz ve 16 GB RAM destekliyor anakartım. PSU şu an 350W. Sertifikasız. Corsair builder VS650 almayı düşünüyorum, yeter mi? HDD olarak ise 500 GB HDD var. SSD'yi gerekli görmüyorum. Bir 500 GB daha mı ekleyeyim? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AM3 ve AM4 slotlar farklı, AM4 soketi için Ryzen ya da AM4 soketi olan diğer işlemcilerden seçeceksin. AMD sağolsun AM3 serisinde kötü bir işlemci, iyi bir soba yaptı. Soruna gelecek olursak, bence bir an önce o sistemden ve soketten kurtul... Ben VS serisi PSU önermiyorum. EVGA marka 650w +80 Plus sertifikalı bir PSU bulsan daha iyi olur. Bütçeni belirtir misin acaba? Sana göre birşeyler dizelim.

AM3 ve AM4 slotlar farklı, AM4 soketi için Ryzen ya da AM4 soketi olan diğer işlemcilerden seçeceksin. AMD sağolsun AM3 serisinde kötü bir işlemci, iyi bir soba yaptı. Soruna gelecek olursak, bence bir an önce o sistemden ve soketten kurtul... Ben VS serisi PSU önermiyorum. EVGA marka 650w +80 Plus sertifikalı bir PSU bulsan daha iyi olur. Bütçeni belirtir misin acaba? Sana göre birşeyler dizelim.

Builder VS serisini bizim HP ProLiant ML 110 G6 kasaya aldık, çok güzel bir güç kaynağı bence. Bu arada bütçem yaz sonu belli olacak.

VS serisi alma derim ben aldım pişmanım. Onun yerine Seasonic ve silverstone ürünlerine bak. Varsa EVGA tabi ki :) Bence boş yere para harcama R3 1200, Asrock B350M, 8GB RAM al yanına da 1050 Ti çek. Şuan ki sistemi sat.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı