Çözüldü FX 8120 tam performans çalışmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozgurcan112

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda oyunlarda FPS düşüşleri yaşadım ve bunun bir türlü önüne geçemedim.
Oyunun ayarlarını ultraya da çeksem, en düşüğe de çeksem 10-11 FPS'yi geçemediğim bir dönemdeyim, bu da tahmin edersiniz ki gayet sinir bozucu. Sistemim imzamda var ayrıca görsellerde Speccy'den alınma sistem özelliklerinide göstereceğim.
Ayrıca diğer görseldede gördüğünüz gibi GTA5'de FPS 10-11'lerde dolaşırken işlemcinin %70-80'i, ekran kartının ise %40-50'si kullanılıyor. Sistem bir şekilde gücünü oyuna vermemek için benimle inatlaşıyor.
NOT : Isı dereceleri gördüğünüz üzere yüksek bir seviyede değil, kendilerini ısınmadan dolayı kıstıklarını düşünmüyorum.

Sistemimi tüm gücünü kullanması için nasıl ikna edebilirim ?

p1.jpg
p2.png

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar problemi çözdüm.

Bir anda kafama esti, 4 çekirdeği devre dışı bıraktım, diğer 4 çekirdeği de 4.3ghz'e overclock ettim.

Şuanda sistem mis gibi çalışıyor :)
İlk önce Windows 10'a geçin, En güncel olan driverları yükleyin.Yükseltme yaptıktan sonra sonuçları bizle paylaşın. Eğer sorun devam ederse yardımcı olmaya çalışırım. Ek olarak, eski işletim sisteminde bu gibi durumlar olması normal.

Şuanda windows 10'un iso sunu indirmeye başladım fakat aklıma acaba HDD kaynaklı bir takılma olup olmayacağı geldi . 7200rpm disklerin darboğaz yapması gibi bir sorun olabilir mi ?

Arkadaşlar şöyle bir durumla karşılaştım ; Oyuna girip 10 dakika oynadıktan sonra kasmalar donmalar başlıyor , bu sırada işlemci ve ekran kartı 60 dereceye gelmiş oluyor ( fanlar otomatikte ) .

Ben de CPU fanı ve GPU nun fanlarını tam devire alıyorum ( kasadan feci ses geliyor tabii ) sıcaklıklar düşünce fps değerlerim normale dönüyor .

Anladığım kadarıyla işlemci ve ekran kartı 60 dereceye geldiğinde kendisini kısmaya başlıyor . Bunu nasıl düzeltebilirim ? Biosdan CPU için tehlikeli sıcaklık değerini 80 derece yaptım , neden 60 derecede kendisini kısıyor ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .

İşlemci ve Ekran kartı 60 derecede performansını azaltmaz. 60 derece bu bileşenler için gayet ideal sıcaklık. Siz Windows 10'a geçin tekrar test edin. Windows 10'a geçince HD Tune ile HDD'yi benchmark ve error scan testlerinden geçirin.

Arkadaşlar problemi çözdüm.

Bir anda kafama esti, 4 çekirdeği devre dışı bıraktım, diğer 4 çekirdeği de 4.3ghz'e overclock ettim.

Şuanda sistem mis gibi çalışıyor :)

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı