FX 8150, HD 7850 Sisteme 600 Watt PSU

Most

Hectopat
İyi günler ben yeni bir sistem topladım ve bilgisayar açılışta çogu kez donuyor bazen de açılıyor nedeni ne olabilir. sistemim :

-AMD FX 8150 3,60 Ghz
-ASUS HD7850 DIRECTCU 1GB (256BIT)
-Gskıll 8 GB (2x4Gb) RipjawsX DDR3 1600MHz
-Msı 990xa-gd55 Am3+ Amd
-Güç kaynagı Xıgmatek 600 Watt hig power
+Kasada 12 wattlık 4 adet 120 mm boyunda fan var ve dvd-rom

Ben sorunun PSU'da olduğunu düşünüyorum sizce neden olabilir ? PSU yeterli mi?

İyi günler.
Şimdiden Teşekkürler.

Bu saatte fazla kişi online olamayabiliyor dostum. Tam olarak bilgisayar nerede takılıyor.

Bazen tam windows yüklenirken bazen tam hoş geldinizde yani sabit bir donma noktası yok hep farklı aralıklarda donuyor. İlgin için teşekkürederim sabahtandır ugraşıyorum bi çözemedim.

- - - Güncellendi - - -

PSU ile alakası olacağını sanmam işlemci sıcaklığı olabilir, veya PC'nin Windows'u eskimiş olabilir.
Crysis 3'te ful ayarlarda oyunarken CPU sıcaklığı 75-80 aralıgında (Amd'nin kendi soğutucusu bi tane yeni almak lazım :) ) Boştayken 30 yüksek dereceler ama bilgisayar açılırken en fazla 30-40 derece arasıdır ondan kaynaklandıgını düşünmüyorum

İlginiz için teşekkürederim.

Senin işlemcin yükte iken bana göre fazla ısınıyor. :( Birde 7 kullanıyorsan 8 e geç. Kesinlikle daha fazla performans alırsın.
Ek olarak anakartın BIOS'unu güncelleyebilirsin güncel değil ise.

Senin işlemcin yükte iken bana göre fazla ısınıyor. :( Birde 7 kullanıyorsan 8 e geç. Kesinlikle daha fazla performans alırsın.
Ek olarak anakartın BIOS'unu güncelleyebilirsin güncel değil ise.
Evet stok fanı kullanıyorum bir de bulundugum yer D.bakır 45 dereceleri görüyoruz :D işlemci ısısı da eklenince böyle oluyor. Degiştirmenin zamanı geldi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı