FX 8150 için Sıvı hidrojen soğutma Bulma

kazmaydn64

Hectopat
Makaleler
1
İnternette dolanırken gördüm. AMD FX-8150 işlemciyi 7 GHz overclock ediyorlar. Soğutma olarakta sıvı hidrojen kullanıyorlar bunun zararı nedir ve soğutma parçalarını nerden bulabilirim?

İşlemcinin ulaşabileceği en yüksek stabil mhz yi öğrenmek için yapılır ve bu işte profesyonel olmak lazım. Türkiyede bulunamayacak şeyler değil ama gerek yok

Sıvı nitrojen ile soğutma denemeleri yapacağından değil ancak bilgilendirmek amaçlı konuşalım :)
Türkiye'de henüz Custom sıvı soğutmaların bile doğru düzgün piyasası oluşmadı.
Düzgün bir sistem yaratabilmek için yurt dışına biraz el mahkum hala.

Sıvı nitrojeni ise Türkiye'den ne yolla bulabilirsin tam olarak bilmiyorum, hız aşırtma amaçlı satışını yapan bir firma göremedim açıkçası. Daha büyük işler için daha büyük oranlarda kullanılan bir kimyasal.
Gıda - elektronik ve sağlık alanlarında da kullanılıyor etkin olarak.

Bu sıvı haldeki gazı taşıyacak ufak tank bile sağlam bütçe gerektirir :)
Parçaların temini yurt dışından sağlanabilir onda sıkıntı yok ancak sıvı nitrojenin daha ufak çaplarda satışını yapan bir firma var mı bilmiyorum inan. @er36po Abimiz çok daha deneyimli benden bu konularda, ona sormak lazım nereden satın alınır diye :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı