FX 8150 sistem yükseltme

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben daha önce birkaç konu açmıştım. Asus R9 380 4GB ekran kartı aldım fakat taktığımda garip bir sorunla karşılaştım. BIOS ekranında görüntü bozukluğu vardı ve Windows'a geçince düzeliyordu ama oyunlarda performansı kötüydü very high değerlerde GTA v açtım ortalama 45 FPS aldım ama takılmalar çok barizdi. Ayarları düşürdüm yine bir şey fark etmedi. Ekran kartını gönderdim iadesini istedim.

Fakat bu sorun diğer parçalardan oluşabilir dediler. Ben de sistemi tamamen yenilemek istiyorum. Sistemimi yazıyorum;

• AMD FX X8 8150 3.6 GHz işlemci
  • Asus R9 380 4GB ekran kartı
  • Gigabyte GA-970a-ud3 anakart
  • Corsair DDR3 8 GB RAM
  • High power 550 watt güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya şu FX'in girdiği her sistemde mi sorun olur arkadaş ne lanet bir işlemci bu. Şimdi diyeceksiniz belki sorun başka parçada veya her FX kullanan sorun mu yaşıyor?, ama şu Sosyal'de ne kadar "fps drop","OC sorunu","düşük FPS sorunu" vs. gibi konular varsa yüzde 90'ı bu FX işlemci içeren sistemler.
Bütçeniz ne kadar acaba ? Birde imkan varsa başka bir ekran kartı takıp deneyin, böylece sorunun CPU'damı GPU'damı olduğunu anlarız. Bir de 550 Watt yeterli mu bu sisteme şüpheliyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı