FX 8150 yük altında 57 derece oluyor

Ezberden yazmışlar işlemci soğuk diye. Bunları yazanlar, buldozer çıktığında ilk okul 2'ye gidiyordu o yüzden olayı kaçırdılar tabi.

Kardeşim en kısa zamanda işlemcini değiştir. Bitmiş artık o. Buldozerlerin kronik problemi.

Bu işlemcinin en yüksek alacak değeri 61 derece gözüküyor. Sen yapılacak herşeyi yapmışsın. Aidata veya cpu-z işlemciye gelen akımı kontrol belki psu yetersiz. Yine kullananlar size daha iyi rehber olabilir.

Ezberden yazmışlar işlemci soğuk diye. Bunları yazanlar, buldozer çıktığında ilk okul 2'ye gidiyordu o yüzden olayı kaçırdılar tabi.

Kardeşim en kısa zamanda işlemcini değiştir. Bitmiş artık o. Buldozerlerin kronik problemi.
Yazanlar ezberden mi yazdı bilmiyorum ama bu işlemciler için 60 -70 derece kesinlikle SOĞUK. Bu işlemci için Max 60 dereceye çıkıyor diye "işlemci bitmiş, değiştir" dediğinizi başka yerde söylemeyin gülerler hocam.

Bu işlemcinin en yüksek alacak değeri 61 derece gözüküyor. Sen yapılacak herşeyi yapmışsın. Aidata veya cpu-z işlemciye gelen akımı kontrol belki psu yetersiz. Yine kullananlar size daha iyi rehber olabilir.
En yüksek alacak değeri nedir lütfen yapmayın. AMD sitesinde yazıyor diye. FX 8xxx işlemcileri boost açık, yük altında ve stok fan ile 60 derecede çalışan varsa gelsin.

Merhaba, FX 8150 işlemcim normalden fazla ısınıyor çözüm olarak yazacağınız her şeyi denedim mesela;
- Termal macun değiştirdim MX 4 sürdüm.
- 4 bakır borulu 2100 RPM kule tipi rb fan taktım.
- Yeni kasa aldım temizlikten yana soru yok.

Ancak ısınmaya devam ediyor son çare BIOS sıfırladım temel frekans 3.6 GHz olması gerekirken 2.8 GHz olarak sıfırlandı bunu anlamadım aslında ama sıcaklıklar bu halde bile çok fazla yük altında 57 derece görüyor fabrika ayarlarında.

Yardımlarınızı bekliyorum.
FX8350 4 bakır borulu kule fan ile kullanırken boost açınca yük altında sıcaklıktan sistem kapatıyordu. 60 dereceleri hele yük altında görüyorsanız hiç sorun etmeden devam edin. Süper sıcaklık.

Son düzenleme:
Yazanlar ezberden mi yazdı bilmiyorum ama bu işlemciler için 60 -70 derece kesinlikle SOĞUK. Bu işlemci için Max 60 dereceye çıkıyor diye "işlemci bitmiş, değiştir" dediğinizi başka yerde söylemeyin gülerler hocam.

En yüksek alacak değeri nedir lütfen yapmayın. AMD sitesinde yazıyor diye. FX 8xxx işlemcileri boost açık, yük altında ve stok fan ile 60 derecede çalışan varsa gelsin.

FX8350 4 bakır borulu kule fan ile kullanırken boost açınca yük altında sıcaklıktan sistem kapatıyordu. 60 dereceleri hele yük altında görüyorsanız hiç sorun etmeden devam edin. Süper sıcaklık.
Söyledim kullananlar daha iyi bilir.

Hala ezbere konuşuyorsun.

"
Max. Operating Temperature (Tjmax)
61°C
"

61 dereceyi geçerce ya downgrade olur yada sistem kapanır.

57 derece de çalışma sebebi downgrade olup kapanmama çabaları.

Buda bildiğin pc'yi kullanmaz hale getiren takılmalar demek.

Buldozerlerin alayı böyle. Vadeleri dolalı çok oldu.

Hala ezbere konuşuyorsun.

"
Max. Operating Temperature (Tjmax)
61°C
"

61 dereceyi geçerce ya downgrade olur yada sistem kapanır.

57 derece de çalışma sebebi downgrade olup kapanmama çabaları.

Buda bildiğin pc'yi kullanmaz hale getiren takılmalar demek.

Buldozerlerin alayı böyle. Vadeleri dolalı çok oldu.
61 dereceden sonra downgrade derken işlemci FX 8150'den X4 820'ye mi dönüyor mesela? 😊 Nasıl oluyor?

Maalesef ne söylediğinizin farkında bile değilsiniz.

Tamam AMD 61 derece yazmış ama 62 derece olunca bilgisayar ölmez. Siz helvasını bile kavurmuşsunuz.

61 dereceden sonra downgrade derken işlemci FX 8150'den X4 820'ye mi dönüyor mesela? 😊 Nasıl oluyor?

Maalesef ne söylediğinizin farkında bile değilsiniz.

Tamam AMD 61 derece yazmış ama 62 derece olunca bilgisayar ölmez. Siz helvasını bile kavurmuşsunuz.
Burası bilginin paylaşıldığı bir ortam. Herkes her şeyi bilmek zorunda değil.
Okunur öğrenilir. Ama yanlış bildiğin şeyi en doğruymuşcasına savunup, hatta üzerine dalga geçmeye çabalaman seni çok küçültüyor.

Bak ne demiş konu sahibi arkadaşımız.

"BIOS sıfırladım temel frekans 3.6 GHz olması gerekirken 2.8 GHz olarak sıfırlandı bunu anlamadım"

61 derecede işlemci ya sistemi kapatır, ya frekans düşürür. Soğuyamıyor çünkü. Bu mimari problemli. Birazcık elini oynatsan buna benzer geçmiş yıllara ait bir yığın konu bulacaksın. Uğraşmaya değmez. Çözümü yok çünkü. Ya takıla takıla kullanacak bilgisayarını yada değiştirecek işlemcisini.
Hadi selametle sana son mesajım bu. İster içinden bilgi al, istersen de bu işlemcinin 70 derecelerde falan hala serin çalışacağını zannet.

Burası bilginin paylaşıldığı bir ortam. Herkes her şeyi bilmek zorunda değil.
Okunur öğrenilir. Ama yanlış bildiğin şeyi en doğruymuşcasına savunup, hatta üzerine dalga geçmeye çabalaman seni çok küçültüyor.

Bak ne demiş konu sahibi arkadaşımız.

"BIOS sıfırladım temel frekans 3.6 GHz olması gerekirken 2.8 GHz olarak sıfırlandı bunu anlamadım"

61 derecede işlemci ya sistemi kapatır, ya frekans düşürür. Soğuyamıyor çünkü. Bu mimari problemli. Birazcık elini oynatsan buna benzer geçmiş yıllara ait bir yığın konu bulacaksın. Uğraşmaya değmez. Çözümü yok çünkü. Ya takıla takıla kullanacak bilgisayarını yada değiştirecek işlemcisini.
Hadi selametle sana son mesajım bu. İster içinden bilgi al, istersen de bu işlemcinin 70 derecelerde falan hala serin çalışacağını zannet.
Ben sadece gördüğümü söylüyorum. Orada 61 derece olarak yazıyor, onu da görüyorum inkar etmiyorum.

Ben kendi kullandığım sistemlerden bahsediyorum. Sorunsuz çalışıyordu. 62 derece oldu diye infilak eden işlemcim de olmadı. Ben seni inandıramam sen de beni. Yapacak bir şey yok o zaman.

Geri
Yukarı