FX-8300 R9 270X oyunlarda aniden 1 FPS'e düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar iyi sosyaller dilerim. Riva tuner statics programı ile oyunlarımın exe dosyalarını ekleyip bu program üzerinden FPS sabitlemesi yapıyorum. Monitörüm 75Hz. Uzun araştırmalarım sonucun da bu programın oyun içinde ki V-Sync ayarına göre daha düşük gecikme ile sabitleme yaptığını öğrendikten sonra bu programı kullanmaya karar verdim. Sorun bu programda mı yoksa sistemimde mi bilemiyorum. Sorunum şu. Sistemim de oyun oynarken bir şey fark ettim oyun fark etmiyor bu arada neredeyse hepsinde yaşıyorum bu sorunu. Oyunu oynarken bir anda 1 FPS düşüyor geri yükseliyor o ara anlık bir kasma gibi bir şey oluyor. 1 FPS düşüyor dediğim de şöyle mesela o ara oyunda 90FPS alıyorsam 89'a düşüyor. Sistemimin yettiği oyunlar da hatta düşük sistem gereksinimi gerektiren oyunlar da bile bu sorunu yaşıyorum. Ama gariptir ki şu ana kadar bu sorunu sadece Battlefield 1 oyunun da yaşamadım. Hem offline hem de Online denedim bu sorunu asla yaşamıyorum. Şu anlık en çok mad Max oyunun da yaşıyorum bu sorunu bir de ETS 2 de. Sebebi nedir sizce? Ne önerirsiniz? Riva tuner Statics'den kaynaklanma durumu var mıdır acaba?

Geri
Yukarı