FX 8300 sisteme OC yapılmalı mı?

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
FX 8300, GT 420, 8 GB RAM, GA-7LMT-S2, SSD 2, HDD 400W PSU.
Arkadaşlar 35 40 FPS aldıgım CS:GO'da bu sisteme OC yaparsam ne kadar fark oluşur?

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakartla işlemciye O.C. pek de yapamazsın zaten pek bir etki de göremezsin CS:GO'da çünkü işlemciden değil ekran kartından dolayı düşük FPS alıyorsunuz. Daha iyi ekran kartı alıp o şekilde kullanmanızı öneririm.

Isınan bir işlemci oc yaparsan daha da ısınacaktır sıkıntı çıkaracaktır. Düşük ayarlarda 50-60 fps alman gerekiyor o sistemde.

FX 8300, GT 420, 8 GB RAM, GA-7LMT-S2, SSD 2, HDD 400W PSU.
Arkadaşlar 35 40 FPS aldıgım CS:GO'da bu sisteme OC yaparsam ne kadar fark oluşur?

FX serisi ısınan bir seri iyi bir soğutucuya sahip olmalısın ve çok'ta zorlanmamalı. Sosyal'de sistemi öldüren 1 2 kişi vardı sanırım bu yüzden.

Stock fan varsa hiç deneme OC. Eğer iyi bir soğutucun varsa yavaş yavaş arttırarak test et. Bu arada yakma olasılığı yüksek stock fan ise.

Ben en iyisi böyle yoluma devam edeyim ekran kartımdan dolayı düşük FPS aldığımı biliyorum fakat yapacak bir şey yok.
Isınan bir işlemci OC yaparsan daha da ısınacaktır sıkıntı çıkaracaktır. Düşük ayarlarda 50-60 FPS alman gerekiyor o sistemde.

800x600 çözünürlük her şey düşükte 35 civarı oluyor artıyor azalıyor bazen bu rekabetçi Dust 2 için geçerli yoldaşta falan gayet akıcı.

FX serisi işlemcilerin dilinden anlayan birisi olarak kullandığınız model için overclock önermiyorum.

FX 8320 & 8350 modelleri için +500 MHz çok tatlı bir overclock seçeneğidir.

Her zaman bir şeyleri kötüleyen insanlar gelecektir. FX serisi normal kullanımda günümüz işlemcileri ile aynı ısıda calışan seridir ama kötü üne sahiptir.

Burada sizin düşük FPS alma sebebiniz kullandığınız ekran kartıdır. Güncel bir kart ile daha yüksek FPS elde edersiniz.

FX8320 ve GTX 680 ikilisi ile Valorant gibi rekabetci bir oyunda 190 FPS alıyordum.

Overclock düşüncesini kafanızdan silip genel bir sistem bakımı ve temizliği yaparsanız daha iyi olacağını düşünüyorum.

FX 8350'yi yıllarca 4.7 GHz'de kullanmış birisi olarak kule tipi düzgün bir soğutucunuz ve FX990 serisi bir anakartınız varsa kesinlikle O.C'yi öneririm. FX işlemcilerin en zayıf olduğu alan tekli çekirdek performansıdır. O.C ile bu açığı biraz da olsa kapabilirsiniz.

FX ısınır, yanar diyenler ya FX işlemci kullanmamış ya da kara cahil kimselerdir.
FX işlemciler yapısı gereği 72 dereceyi (61 derece core, 72 derece package) geçemez. Geçerse de sistem kitlenir, işlemci yanmaz.

Son düzenleme:
FX serisi işlemcilerin dilinden anlayan birisi olarak kullandığınız model için overclock önermiyorum.

FX 8320 & 8350 modelleri için +500 MHz çok tatlı bir overclock seçeneğidir.

Her zaman bir şeyleri kötüleyen insanlar gelecektir. FX serisi normal kullanımda günümüz işlemcileri ile aynı ısıda calışan seridir ama kötü üne sahiptir.

Burada sizin düşük FPS alma sebebiniz kullandığınız ekran kartıdır. Güncel bir kart ile daha yüksek FPS elde edersiniz.

FX8320 ve GTX 680 ikilisi ile Valorant gibi rekabetci bir oyunda 190 FPS alıyordum.

Overclock düşüncesini kafanızdan silip genel bir sistem bakımı ve temizliği yaparsanız daha iyi olacağını düşünüyorum.

Peki FX 8300 işlemciye 1440x900 çözünürlükte darboğaz yapmayacak günümüz oyunlarını düşük ayarlarda da olsa oynatacak bir ekran kartı önerir misiniz aklımda 1050 Ti var fakat darboğaz olayından korkuyorum 1920x1080 olsa çekinmem belki ama 1440x900 olunca bir tık korkmuyor değilim

Geri
Yukarı