FX 8300 ve R7 370 oyunlara girince PC kapanıyor

Khalashniqov

Decapat
Daha fazla  
İşlemci: AMD FX™-8300 eight-Core Processor.
Ekran kartı: AMD Radeon R7 370 4 GB.
Anakart: ASUS M5A97 r2.0.
Ayrıca 8 GB RAM var.

Merhabalar herkese. Yaklaşık bir hafta önce Valorant oynuyorken ekran bir anda mavi çizgiler ile doldu. Direkt sorunun ekran kartında olduğunu düşündüm. Ekran kartını, işlemciyi, RAM'i söküp taktım ve fanları falan iyice temizledim. Temizliyorken cahillikten 5-6 yıllık macunu da sildim. Format attım o da fayda etmedi. En son tamamen boş boş takılıyorken RAM’i söküp bir başka sokete taktım ve çizgiler yok oldu ve açıldı. Bilgisayara her şeyi tekrar kurup OCCT ile yük bindirerek işlemciyi ve ekran kartını test ettim. İşlemciyi yüzde 100 performans ile çalıştırıyorken ekran kartı en fazla yüzde 25 görüyordu. En son deneme amaçlı LoL’ü açtım ve oyuna girer girmez bilgisayar kapandı. Ekran kartının fanlarını yüzde 100'de çalıştırdım, RAM’i başka sokete taktım sonuç vermedi. Yine de ne zaman LoL girsem oyuna girer girmez bilgisayar kapandı ve geri açınca DRAM ışığı kırmızı yanıp söndü. Şimdi gidip iyi bir macun alacağım bir de öyle deneyeceğim fakat sonuç vereceğini sanmıyorum.
Kasayı en yakın teknik servise götürmem otobüs ile bir saat ve bu virüs varken bunu hiç istemiyorum. Kafayı yemek üzereyim. Yardımcı olabilen olamayan herkese sağlık sıhhat diliyorum bu virüslü günlerde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı