FX 8320 KASMA, ISINMA VE KAPANMA

sait.jobs

Kilopat
Yer
Ankara/Kalecik
Daha fazla  
Meslek
Software Builder
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar dilerim. Benim sıkıntım herhangi bir oyunda işlemci aşırı derecede kasıyor, çok ısınıyor ve sistem ansızın kapanıyor. bilgisayarı ilk aldığımda en ufak bir ısınma ve sıkıntı yokken şimdilerde sahura yumurta kırsam pişirir diye umuyorum.
Sistemim şu şekilde arkadaşlar;

• 500 gb samsung 16 mb sata 2 sabit disk + 320 gb seagate 16 mb sata 2 sabit disk (önceki bilgisayarımdan kalma.)
Acaba termal macunda mı sıkıntı var diye düşündüm, onlardan da en verimli olanı hangisi bilmediğimden dolayı

İşlemci sıcaklığın nedir? Aida64 ile ölç. Ayrıca stok fan kullanıyorsun sanırım. Fanları temizle ve termal macun yenile. Ne kadar zamandır kullanıyorsun?

Eğer bilgisayarcıya toplattırdıysan ucuz macun sürmüş olabilir, adamın benim işlemcime sürdüğü macun 3 haftada bir buharlaşıyor da :/ Macuna baktın mı? Ve kasadaki hava akımında da bi sorun vs. olmadığına ve fanların çalıştığına da eminsin, değil mi?

Bir stok fan mağduru daha. :) Hocam, yapman gereken ilk şey termal macunu yenilemek ve en kısa zamanda güzel bir işlemci soğutucusu satın almak. :)

Eğer bilgisayarcıya toplattırdıysan ucuz macun sürmüş olabilir, adamın benim işlemcime sürdüğü macun 3 haftada bir buharlaşıyor da :/ Macuna baktın mı? Ve kasadaki hava akımında da bi sorun vs. olmadığına ve fanların çalıştığına da eminsin, değil mi?
Bilgisayarda 2 adet egzoz fan var ve ikisi de gayet iyi çalışmakta havalandırmaya gelince 2 adet 120 mm tepe, 2 adet 12mm yan kapak, 2 adet 120 mm alt kısım ve 1 adet 120 mm ön ve arka kısımda havalandırma alanları mevcut ve 1 alt, 1 arka ve 1 önde 120 mm fan mevcut.

İşlemci sıcaklığın nedir? Aida64 ile ölç. Ayrıca stok fan kullanıyorsun sanırım. Fanları temizle ve termal macun yenile. Ne kadar zamandır kullanıyorsun?
yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım. İşlemci sıcaklığı ise boşta 55-60 derece arasında değişmekte. soğutmada en iyi olan termal macun hangisi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı