FX 8320 mi SSD mi?

resulkoyaro

Centipat
2. el sistem topluyorum sadece LoL Valorant Minecraft vb oyunlar oynuyorum.
Size sorum şu FX6300 yerine 8320 mi alayım yoksa FX 6300+SSD mi alayım?

Bu arada sistem şöyle.
GTX 470.
12 GB DDR3 RAM.
(FX toplama fln demeyin) para olsa toplamam zaten

2. el sistem topluyorum sadece LoL, Valorant, Minecraft vb oyunlar oynuyorum.
Size sorum şu FX6300 yerine 8320 mi alayım yoksa FX 6300+SSD mi alayım?
Bence önceliğiniz işlemci olsun. SSD her zaman rahatça alabilirsiniz.

Eski bir işlemci o yüzden birde ısınıyor fakat kule tipi soğutucu alırsanız ısınmaz.
O alma diyenlerin parası çok galiba. Para olsa böyle kötü sistemler kullanmayız zaten bende de xeon işlemci var. 😃

Herkes FX'den uzak dur diyor neden?
Aşırı ısınan, son işlemcisi 2013'te çıkan bir işlemci ailesi. İnsanlar 8 çekirdek diye şaşırıp alıyor ama kaç çekirdek diyorsa onu ikiye böl. Oyunlardaki performansı da çöp, eğer alabiliyorsanız bir R3 1200 veya 4770/4790K sistem daha iyi olur.

Yani, FX (ve AMD'nin diğer Bulldozer'lı işlemcileri) dışında herhangi bir işlemciyi düşünebilirsiniz.

Ayrıca, kesinlikle SSD'li bir sistem toplayın.

O alma diyenlerin parası çok galiba. Para olsa böyle kötü sistemler kullanmayız zaten bende de Xeon işlemci var. 😃

Aynen alma diyenleri ben de biliyorum sonraki halini i5 1. nesil PC topluyor bana öyle diyen biri. Bende de Core 2 Duo işlemci var oyun oynuyorum yanında da R7 240 var bana yetiyor sevdiğim oyunları oynayabiliyorum.

Bu arada elindeki anakartı ve işlemciyi satıp, 775 pin bir anakart ve Xeon E5450 veya X serisinden bir işlemci almanı öneririm FX sistemler aşırı ısınıyor ve kilitlenebiliyor sunucu olarak kullandigim eski PC'de FX 6100 vardı PC sürekli kilitleniyordu ve onun üzerinden acılan PC'lerde kilitleniyordu.

Son düzenleme:
Aynen alma diyenleri ben de biliyorum sonraki halini i5 1. nesil PC topluyor bana öyle diyen biri. Bende de Core 2 Duo işlemci var oyun oynuyorum yanında da R7 240 var bana yetiyor sevdiğim oyunları oynayabiliyorum.

Bu arada elindeki anakartı ve işlemciyi satıp, 775 pin bir anakart ve Xeon E5450 veya X serisinden bir işlemci almanı öneririm FX sistemler aşırı ısınıyor ve kilitlenebiliyor sunucu olarak kullandigim eski PC'de FX 6100 vardı PC sürekli kilitleniyordu ve onun üzerinden acılan PC'lerde kilitleniyordu.

Kule tipi soğutmaya hallolur diye düşünüyorum 🙂 bir de FX daha performanslıymiş.

Kule tipi soğutmaya hallolur diye düşünüyorum 🙂 bir de FX daha performanslıymiş.
Xeon tavsiye etmem FX daha mantıklı olacaktır.

DDR 3 sistemden DDR2 siteme geçmek ne kadar mantıklı üzerine FX daha performanslı. Xeon'un FX' den aşağı kalır yanı yok ısınma konusunda ki FX daha az ısınacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı