FX 8320 sistem güçlü oyunlarda reset atma sorunu

Life is Good

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Benim sorunum bilgisayarım oyunda iken aniden siyah ekran gelmesi ve baştan başlaması.
Sistem özelliklerim:

• AMD FX8320
  • Sapphire R9 280x Dual GDDR5 3GB 384bit
  • Msi 970 Gaming
  • Gskill 8GB
  • Corsair VS650 PSU

Isınma değerlerini ölçtüm sonuç boşta 22 derece. Ağır yükte 65 derece. Rocket League girdiğimde sıkıntısız oynuyorum ama garaj bölümüne tıkladığım an PC reset atıyor bir türlü çözemedim. Lol, Don't Starve oyunlarında sıkıntısız çalışıyor ama grafiği güçlü oyunlarda sıkıntı çıkartıyor. Bu son 2 aydır olan bir şey. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu. Zalman cnps14x soğutucu kullanıyorum. Denemediğim yöntem kalmadı. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bire bir aynı sorunum var ryzen sistem benimkide diğer oyundalarda birşey yok sadece garaj bölümünde reset atıyor kafayı yedim 5 aydır sorunu çözebildiysen sölermisin lütfen.

Selamlar. Sisteminize baktığımda uyumsuz bir durum söz konusu değil. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum fakat bilgisayar ile alakalı biz sorun olacağını sanmıyorum. Zira format bile atsanız bu sorunu yaşayacağınızı öngörüyorum. Genelde dediğiniz durum işlemci-anakart arasındaki münasebetten kaynaklanır fakat sisteminiz gayet uyumlu PSU yeterli.

FıraD: Sisteminizi tam belirtirseniz belki size yardımım dokunabilir.

Ben Sistem özelliklerimi belirtmedimki nasıl bu kanıya vardınız ?

AMD RYZEN 5 1600
GTX670 ASUS 2GB 256 BİT
MSI tomahawk b350
GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 2400Mhz CL16 1.2V AMD Ryzen Uyumlu Dual Kit Ram
thermaltake 650w 80 plus

Oyunda değilde sadece ekran değişikliğinde reset atıyor atıyorum oyun buluyor ekran o sıra değişmek zorunda ya direk kapatıyor kendini siyah ekran veriyor yeniden başlıyor.

FıraD: Ben Sistem özelliklerimi belirtmedimki nasıl bu kanıya vardınız ? bu nasıl bir cümledir ben zaten size öneri sundum, akabinde hasıl olan kişisel yorumlarımdan bahsedecektim. Ben size hitap ederken cümle bütünlüğünü göz ardı ettiyseniz zaten bu saatten sonra siz padişah olsanız umurumda değil. Sen önce git bir egonu tatmin et sonra genel-geçer talepte bulun. Sizin konuyu açmadığınız halde ben elimden geldiğince destek talebinde bulundum ama küstahlık yapmanın alemi yok. Yemişim senin sistemini, topladığın sistemi. İşine bak canımı sıkma benim kalbini kırarım üzülürsün. Çobanlıkla çomar olmak arasında fark vardır, bilmem zekan bunu anlamaya yetiyor mu? sistemin de donanım da yerin dibine batsın, iyilik yapmakta suç olmuşsa vay halimize. Yazdığım girdiyi tekrar oku, ondan sonra cevap ver küstah herif haddini bilerek cevap yaz. Ben size diyorum ki sisteminizi belirtin ona göre denklem kuralım, ama siz cahil cühela olduğunuzdan bunu bile anlayamayacak kapasiteyi sergiliyorsunuz. İstersen 50 bin liran olsun adam gibi muhakeme yapamadığınız sürece anca böyle forumlarla sistem, yardım dilenirsiniz. Önce edep haya öğren sonra soru sor

Selamlar. Sisteminize baktığımda uyumsuz bir durum söz konusu değil. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum fakat bilgisayar ile alakalı biz sorun olacağını sanmıyorum.

Bunu yazan sen değilmisin, burada ekşicilik yapmanın anlamı yok yanlış yerdesin. Kaldı ki sanki sistemimdeki tüm sorun senin elinden kurtulacakmış havası vermenede gerek yok. Yanlış bir bilgiye doğru bir cevap verdim hepsi bu. Başka yerde gövde gösterisi yap.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı