FX 8320 sisteme ekran kartı önerisi

creassrpm

Hectopat
Daha fazla  
Profesyonel WoW ve Overwatch oyuncusuyum.
Sistemim:
  • AMD FX 8320
  • ASUS 970 Pro Gaming
  • Corsair Vengeance 8 GB Dual 1600 MHz RAM
  • MSI R9 380X 4 GB OC Edition
  • Corsair 850W Platinum PSU
  • ASUS MG248QR 144 Hz 1ms FreeSync monitör
Bu sisteme WoW'da kasmayacak ekran kartı düşünüyorum. Monitör FreeSync olduğu için de AMD ekran kartı düşünüyorum. RX 500 serisinin oyun için olmadığını düşündüm forumlardan gördüğüm kadarıyla. Bana bu konuda tavsiye verebilir misiniz? Bu sene içerisinde R7 1700X'e geçmeyi düşünüyorum. Şu anki işlemci artık mimari olarak çok eski, farkındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 500 serisi oyun için olan bir seri. Her okuduğunuza inanmayın. R9 380X ile arasında dağlar kadar fark olmayacak. Değişim istiyorsanız, elinizdeki kartı satarak daha yüksek bir model almanızı öneririm.

Elimdeki islemciye uyum saglayabilir mi peki yeni alacagim kart? Sizin tavsiyeniz nedir bu konuda?

WoW'da orta ayarlarda 100fps ustune ciksa benim isimi gorur. 40 man raidlerde olumune bir fps drop oluyor.

Ram 8 gb, islemci 3.5ghz baya eski. Bu konu hakkinda bi sistem tavsiyesi yazabilirseniz cok sevinirim.

Edit : Ayrica hali hazirda islemci ve ekran kartini +%15~20 OC'lu olarak kullaniyorum.

Son düzenleme:
Degerli yorumlariniz icin tesekkurler. O halde su an sadece Anakart, Islemci ve RAM 3'lusunu degistirecegim.

Biraz daha rahatlatir beni diye dusunuyorum.

Anakart+işlemciyi değiştiriseniz o ekran kartından daha fazla performans alırsınız. Belki kasma yapmaktan kastınız işlemciden kaynaklıdır. Ram, 8 GB günümüzde yeterli şahsım adına. İllede yükseltmem gerekiyor diyorsanız, 4 GB tek modül yanına ekleyebilirsiniz. Ekran kartınız çok güncel olmasada, hala güçlü bir profile sahip. O karttan GTX 1060 ve üst modellere geçiş yapmanız gerekiyor ki aradaki farka değsin. Son olarakta, oynadığınız oyunların sistem gereksinimleri epey düşük. Böyle bir sistemin varken, bu tarz oyunlarda kasıntı yaşıyorsan sorunu donanımda aramamalısın. Donanım kaynaklarını izleyip gerekli adımları ona göre atmalısın. Hiç uğraşamam diyorsan temiz bi kurulum yapmanı öneririm.

Son düzenleme:
Anakart+işlemciyi değiştiriseniz o ekran kartından daha fazla performans alırsınız. Belki kasma yapmaktan kastınız işlemciden kaynaklıdır. Ram, 8 GB günümüzde yeterli şahsım adına. İllede yükseltmem gerekiyor diyorsanız, 4 GB tek modül yanına ekleyebilirsiniz. Ekran kartınız çok güncel olmasada, hala güçlü bir profile sahip. O karttan GTX 1060 ve üst modellere geçiş yapmanız gerekiyor ki aradaki farka değsin. Son olarakta, oynadığınız oyunların sistem gereksinimleri epey düşük. Böyle bir sistemin varken, bu tarz oyunlarda kasıntı yaşıyorsan sorunu donanımda aramamalısın. Donanım kaynaklarını izleyip gerekli adımları ona göre atmalısın. Hiç uğraşamam diyorsan temiz bi kurulum yapmanı öneririm.

Arkadaşa katılıyorum fx8320 ve 760 kullanıyordum toplarken öyle toplamıştım ekran kartı bozuldu 1060'a geçiş yaptım gayet iyi performans alıyorum oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı