FX-8320 ve R9 270X sistem toplama

MehGokalp

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, laptopumun kafasına göre kapanma sorunundan sonra kendime yeni bir bilgisayar toplamaya karar verdim. Donanımları şöyle:
  1. Gigabyte 990XA UD3 2000mhz Anakart
  2. Amd Fx 8320E İşlemci
  3. Kingston HyperX 8gb 1600mhz Ram
  4. Powercolor R9 270X 2Gb 256Bit GDDR5 Ekran Kartı
  5. Corsair force ls 120 gb sata III ssd
  6. Seagate 1TB 7200rpm 64mb sata3 Hdd
  7. Asus 24F1S1T 24x sata DvdRw
  8. Corsair HX650 80+ Gold PSU
  9. Corsair Carbide 500R Siyah Kasa
Sistemle ilgili düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonradan güncelleyebilirsin ancak O işlemciyi taktığında ya bios'a kadar gelir yada hiç açılmaz. O yüzden alırken en günceli yükleyip gönderin dersen o zaman sorun olmaz. Rev 3 olup olmadığını alacağın yere sorman lazım.
Bilgilendirme için teşekkürler alıcağım yere aynen yazdıklarınızı söyleyeceğim..

Eğer yüksek detaylarda oynama gibi bir takıntınız var ise işlemciyi fx 6 serisi alıp ekran kartınızı bir adım yükseltebilirsiniz. Eğer monitörünüz FHD ise.

Eğer yüksek detaylarda oynama gibi bir takıntınız var ise işlemciyi fx 6 serisi alıp ekran kartınızı bir adım yükseltebilirsiniz. Eğer monitörünüz FHD ise.
Bilgisayarı daha çok iş için kullanmayı düşünüyorum, video düzenleme, flash gibi ama oyun oynarkende bana pixel leri saydırmasın :). Bende ilk başta sizin gibi düşünmüştüm fx 6300 alıp işlemciyi ekran kartını bi tık daha arttırmayı fakat bence bana en uygun kart bu ve baştada dediğim gibi fx 8320 8 çekirdekli bir işlemci ve bana her konuda fx 6300 den daha çok yardımcı olucağını düşünüyorum..

Fx 6300 çarpan kilidi açık olduğu için iyi bir soğutucu ile emin ol 8320 seviyelerine yakalaşan performansı elde edebilirsin. Eğer video düzenleme gibi işleri uğraşacak isen sana nvidia almanı öneririm. Çünkü nvidia yazılım olarak mükemmel denecek derecede yazılım olarak destek vermektedir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı