FX 8350 işlemci ısınması stok fan

emregursoz

Kilopat
Amd fx8350 kullanıyorm. Amd kendi fanı takılı %75 derece ısınıyor oyunda iken termal macunu yeniledim.

Fakat yine aynı ısıyı yapıyor. Fark etmedi. Ben diyorum ki amd kendi fanı yetersiz mi kalıyor? Arkadaşlar diyor. Amd kendi fanı kotu sogutmuyor. Degiştirmelisin diyor da arada kaldım.

Speedfan'dan bir resim çektim umarım işi görür.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle günaydın demek istiyorum. İşlemciniz FX-8350 işlemcinize göre sıcaklık değerleri 60-70 derece olmasında sorun yok yani gayet normal. Fakat rahatsız oluyorsanız yeni bir soğutucu alabilirsiniz.

Birader benim de benzer sıkıntılarım vardı, küçücük fan koymuşlar hem soğutmuyor hem de uçak motoru gibi ses yapıyor. Bende de 8320 var, bu gevurun icadı ısınıyor, tek çözümün adam akıllı bir işlemci soğutucu almak. Ben Hyper 212X aldım, memnunum. Oda sıcaklığı 20 dereceyken L.A. Noire'de son ayarlarda işlemcim 32 dereceyi geçmiyor fakat benim işlemci push(üstündeki fan)+pull(akasa viper 14cm) yapıyor. Çok kötü bir şey de alma, sıvı soğutmaya kadar yürüme de. Orta karar işini görecek bir fan bak sen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı