FX 8350, M5A97 R2.0 ve HD7870 DIRECTCU II TOP sistem

Technology

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu ilk konum olduğundan kusurlarıma bakmayın :)
Bir masa üstü bilgisayar toplayacağım ve bu ikinci masaüstü bilgisayarım olacak ilkine bilgisayar denir mi bilmiyorum eve hırsız girdiğinde onlar bile çalmamıştı o külüstürü :D

Benim iyi kötü bir laptop um var ve ben bunla crysis3 bf3 gibi oyunları oynayabiliyorum. Fakat bir oyuncu laptopum olmadığı için çabuk ısınıyor. Bunun üstüne ben birde oyun videoları çeken biriyim buda bilgisayarı mahvediyor.

Çözümüm masaüstü dedim artık ve bir bilgisayar toplayacağım alacağım parçalar ve resimleri: Bunlara baktıktan sonra kaç Watt lık bir güç kaynağına ihtiyacım olduğunu belirtirseniz sevinirim çünkü ben bu konuyu anlamadım :)

• AMD FX X8 8350 SOKET AM3+ 4GHZ 16MB CACHE 32NN İŞLEMCİ
  • ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
  • CORSAIR8GB (2X4GB) VENGEANCE 1866MHZ DDR3 CL9 RAM
  • ASUS HD7870 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R MIDT ATX SİYAH KASA

Hard disk monitör gibi yorumlarınızı beklemiyorum onlar zaten benim elimde var özellikle şu güç kaynağı konusunu çözersek ve sen şunu alırsan bu kasa 1 yıl daha dayanır falan gibi yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler iyi günler hepinize... :)

Maşşallah yazıları biraz daha büyütsen ekrandan dışarı taşıcak :) Sistem gayet güzel 600W PSU'su olan 300R alabilirsin ama PSU'yu modüler almak daha iyi, tabi bütçe de önemli...

Ayrıca bütçe belirtirsen daha iyisini toplayabiliriz belki...

Kolay okunsun diye yapmıştım :) Bütçem yok :D Bilgisayarı toplamama daha en az 4 ay var ve ben ne kadar para biriktirebilirsem o kadar. Bunu bilmiyorum fakat bu sistemi alabilecek kadar olacak.

600W PSU su olana baktım 300R nin fakat arkadaşım kaynağı ayrı al daha sağlıklı olur dediği için buna yöneldim. Eğer bu sistemde 600W yeter diyorsanız onu alabilirim ama 750W da daha iyi olur derseniz 750W 400R kasayıda alabilirim :) Sorun çıkarmasın yeter :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben alıcak olsam PSU'yu ayrı ve modüler (güç kabloları sökmeli takmalı) alırım. Tabi 300R veya 400R'daki PSU'larda gayet kalitelidir. Seçim senin ister ayrı al, iste birlikte al. Kasa ile beraber olanlar modüler olmuyor. 600W bu sisteme fazlası ile yeterli olur. Alacağın zaman bütçen ile yeni konu açarsın önerilerimizi yaparız. Yeni ekran kartları çıkınca eskilerde indirim olur ve HD7870'den daha iyisini alırısn.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı