FX 8350 sistem nasıldır?

caryzma

Kilopat
Daha fazla  
Eski Masaüstü bilgisayarım özellikleri :
Msi 970a G46 Anakart - FX X6 6300 İşlemci (Kule Fan) - 8 GB DDR3 1600 MHz Kingston Hyprex RAM - 500 GB HDD - Xigmatek 700 Watt Plus Power - Msi GTX 950 Twin Frozr 2GB Ekran Kartı - Samsung 932b Plus 19" Monitor 5 ms (7-8 yıllık)

Değiştirilmiş masaüstü bilgisayarım özellikleri :
Msi 970a Pro Gaming Carbon - Fx X8 8350 İşlemci (Wirth Soğutucu) - 8 GB DDR3 1600 MHz Kingston Hyprex RAM - 240 GB WD SSD ve 500 GB HDD - Xigmatek 700 Watt Plus Power - Msi GTX 950 Twin Frozr 2GB Ekran Kartı - 24" Asus VP247t 1 ms Gaming Monitör

Gördüğünüz gibi eski ile yeni arasında anakart - işlemci ve monitör değişimi yaptım ve SSD ekledim.
Eski PC'de Windows 7 x64 kurulu iken, yeni sisteme Windows 8.1 x64 UEFI kurulumu yaptım.

Gözümle algıladığım diyeyim ve beni rahatsız eden durumlar oluşuyor yeni sistemde. Mesela öyle çok şey istemeyen Global Offensive oyununda ekranda titremeler görüyorum. 1024x768 çözünürlükte. 1900x1080 yaptığım da titremeler yok ama anlık takılıyor gibi oluyor. GTA V'de ise ULTRA ayarda FPS 60 seviyelerinde yine ekran da ara sıra bir titreme geliyor geçiyor ara sıra anlık takılmalar oluyor. Eski sistemimde bunların hiç birini yaşamadım. CS GO 'da 1900x1080 yaptığımda bile hiç bir sıkıntı yoktu. Bu yükseltmede yaptığım bir hata mı var. Darboğaz yapma gibi bir durum söz konusu olduğunu düşünmüyorum ama sizlerin fikrine ihtiyacım var. Olmaz ise Anakartı Asus 970 Aura ile değiştirmeyi veya işlemciyi 8370 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bütün bunlardan önce Windows 10 mu kurmalıyım ? Fikir ve bilginize ihtiyacım var.

Önerin için teşekkürler. Windows 10 Deneyeceğim. Kablolar ise zaten yeni. Ama buna karşılık denedim. Kablodan kaynaklı bir sorun olmadı. Tabi denediğim kablolarda sorunlu değilse ;)

Yeni aldığın monitörün yanında verilen kabloyu kullan. Eğer sorun devam ediyor ise başka bir yerden kaynaklanıyordur. Sen ilk önce Windows 10 64 bit kur. Sorun belki bu şekilde çözülür. Çözülmez ise farklı çözümler ararız.

Bugün windows 10 x64 UEFI kurulum yapmayı deneyim vaktim olursa. Sonucunu buradan yazarım. İlgin için teşekkür ederim.

Bu sistemde Darboğaz yapma gibi bir durum söz konusu olabilir mi peki ?

Bugün windows 10 x64 UEFI kurulum yapmayı deneyim vaktim olursa. Sonucunu buradan yazarım. İlgin için teşekkür ederim.

Bu sistemde Darboğaz yapma gibi bir durum söz konusu olabilir mi peki ?

Yapmaz. Kullandığın işlemci turbo frekans 4.1 ghz olarak gösteriyor. BIOS ayarlarından gerekli ayarları yap.

Evet dün akşam eski sistemime tekrar dönüş yaptım. Windows 7 Ultimate x64 kurdum. Global Offensive 1280x960 çözünürlükte 250-300 fps olarak alıyorum. Global Offensice ile ilgili sıkıntım gitti. Sanırım 8.1 işletim sistemin sürücüleri ile uyumsuzluk var.

Gta V deki olay devam ediyor, onuda çözemedim. Gta V de mouse çevirme vb. durumlarda, mouse imlecini merkez aldığımızı düşünürsek imlec ile aynı hizada yatay dalgalanma oluyor. Bu durum anlık sürekli olmuyor. Bu yatar dalgalanma da monitörün en solundan en sağına kadar tam bir çizgi gibi.

Windows 7 Ultimate x64 bit kurunca bu sefer de, şöyle bir sorun oluştur. Anakartımın üzerinde gelen Nahimic 2 Programı çalışmıyor. En güncel driveri yükledim. Ama bir türlü çalıştıramıyorum. Hiç açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı