FX-8350 Sistem Toplama

Evga FTW ve Gigabyte G1 modellerini tek geçerim. Evga soğutma olarak çok başarılı bir kart. ACX1 soğutmasında 1 bakır boru GPU'ya teğet geçmesine rağmen Kepler'in en başarılı soğutmasını Evga sağlıyordu. Asus ve Msi da çok başarılı ama Evga ve Gigabyte'den sonra gelir bence.

Amd ye olan düşmanlık nedir böyle? Amd yanıyor, bozuluyor, performans yerlerde ; Bunlar eskide kaldı. Fx 8320-8350 oyunlarda sorun çıkarmaz. Alışkanlıkları bırakalım artık. Oc. yapmadan bile 4460 ile yarışabilen bir işlemcidir 8350. Birde OC. ile düşünün.
Eğer güç tüketimini sorun etmezseniz (ki 600w dert edilecek bir şey değil) Amd yi alaın derim.

Tecrübesiz bir arkadaşımız olduğun çok açık ve net. COD AW oyununda Fx 9590 çekirdek başına performansta İ3 3xxx'in gerisinde kaldı. Çünkü COD AW 2 çekirdek kullanıyor. Oyunların hepsi bunun gibi. AMD, GPU_Load'ı yoruyor. Ekran kartından performans alamıyorsun. Tamam, tam yük altında Fx 8350, İ5 4460'ı geçiyor olabilir. Ama %5-7 ibi bir rakamla geçiyor. Ama çekirdek başına performansta Fx 8350'nin 2 çekirdeği İ5 4460'ın 1 çekirdeğinin %80'ine eşit.
Buyrun PClab incelemesi. Fx 9590, oyunlarda İ5 4440'ı bile geçemiyor. Siz neyin eşitliğinden bahsediyorsunuz? Fanboyluk yapmayı bırakın lütfen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@JaroxJamaica ben amd daha iyidir demedim. Anakart işlemci ikilisini Amd alınca kalan parayı ekran kartına yatırıp çok açık bir oyun performansı elde edebilir. Sonuçta 4460 ve yanına h97 Amd ye göre pahalı kalıyor. Pc ye geçince örnek sistem toplarım. Kabul itel iyi ama oyunlarda fazla fark açacak bit faktör değil.

İ5 4460'ın yanına H97 değil H81 koydum gördüğünüz gibi. Artan bütün bütçeyi ekran kartına yatırdım. Buyrun sizde toplayın. Güzel bir alternatif olursa sisteminizi galerime kaydederim ve başkalarına da öneririm. :like:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı