FX 8350 Sistem toplama

• Konuyu başlatan ROG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
Eğer Webcam'i ciddi bir iş için almıyosan, webcam'den kısıp ya ssd almalısın yada ses sistemini biraz daha güzel almalısın. Bir webcam'e o kadar para çok gibi yahu.

Anakart'ı özellikle seçtim. Evet biraz abartı oldu ama hem ileriye dönük bir seçim yaptım hemde online oyun çok sık oynadığım için seçtim o anakart'ı. :D

Online oyunlarda ekran kartını çok abartmaya gerek yok, crysis 3 gibi ağır oyunlar oynamayacaksan aksine GTX 780 değilde, GTX 760 bile yapabilirsin. İşlemci daha önemlidir. Sistemin genel olarak güzel ama abartılar var, bence bir çok bileşenden kısıp İntel'e geçmelisin.

Sağ tıkla --> resmi görüntüle, sonuç:
FX-8350 gereksiz, 8320 yapılmalı.
16GB Ram gereksiz,
DVD sürücü gereksiz,
Formula-Z aşırı gereksiz, o kadar parayı gözden çıkardıysanız Intel alın?
Kamera da fazlasıyla gereksiz.

Ekran kartı R9 290 yapılmalı.

Bütçen var ise Gtx 780 ya da r9 290x bekleyebilirsin biraz daha.

Ayrıca forumdaki diğer konuları da incelemeni tavsiye ederim. Birçok sistem toplayan arkadaşlarımız var.

Benchmark testlerinde gtx 780 daha üstün duruyor. O yüzden gtx 780 alacağım. :D

- - - Güncellendi - - -

Eğer Webcam'i ciddi bir iş için almıyosan, webcam'den kısıp ya ssd almalısın yada ses sistemini biraz daha güzel almalısın. Bir webcam'e o kadar para çok gibi yahu.

Evet çıkarttım webcam'i. :D

- - - Güncellendi - - -

Bence de biraz bekle. Belki dolar düşer. Zor gibi ama.

İnşallah düşer.

- - - Güncellendi - - -

Yılbaşı ikramiyesi sana mı çıktı ? :rolleyes:

Yok kardeşim. Karne notlarım güzel olduğu için babam alıcak. :D

- - - Güncellendi - - -

Sağ tıkla --> resmi görüntüle, sonuç:
FX-8350 gereksiz, 8320 yapılmalı.
16GB Ram gereksiz,
DVD sürücü gereksiz,
Formula-Z aşırı gereksiz, o kadar parayı gözden çıkardıysanız Intel alın?
Kamera da fazlasıyla gereksiz.

Ekran kartı R9 290 yapılmalı.

Evet, 16 gb ram'i 8 gb'a düşürdüm. Dvd sürücü lazım oluyor bana o yüzden seçtim.Anakart'ı değiştirdim. Kamerayı da kaldırdım yerine başka bir kamera koydum.

- - - Güncellendi - - -

Evet arkadaşlar, sizlerin yardımı ile sistemin son hali şöyle bir şey oldu.

http://i.hizliresim.com/KZAVp3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de biraz bekle. Belki dolar düşer. Zor gibi ama.
Valla bende AMD tabanlı sistem topladım, 1 ay oldu bu haftayla ve dolar'da 2.06'ydı. Banada düşşün öyle alırsan daha iyi bir ekran kartı alırsın filan dediler ama iyiki 1-2 hafta daha beklemedim. Hepten yükseldi. :) Ama zaten dolar şu anda çok yüksek daha da yükselir mi? :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı