FX 8350 Sistem

Sulh

Hectopat
Arkadaşlar 5 yıldır laptop kullanıyorum. Daha önce hiç masaüstü bilgisayar toplamadım ve Vatan Computer'dan alışveriş yapmadım. Bildiğim üç beş bilgi ve etraftan tavsiyelerle oyun oynamak için bir PC topladım ve sizlere sorularım olacak.

1) DVD Rom normalde almicaktım oyunlarımın hepsinin dijital olması sebebiyle. Fakat Windows 8'de alıcağım için CD'yle kurmak gerekiyor ve DVD Rom'a ihtiyacım var sanırsam. Sizce hangi marka hangi model bir DVD Rom almalıyım?

2) İşlemci Soğutucu veya SSD olmamasının pek farkı olur mu?

3) Sistemi Haziran'da Vatan Computer mağazasından %30 indirim olduğu vakit taksitle almayı planlıyorum. (2300 TL civarına geliyor şuan sistem yaza kadar daha düşecektir fiyatı) Fakat kredi kartım yok kredi kartı olmadanda taksit yapabilir miyim?

4) Vatan Computer montaj yapıyor mu ve ücretli mi?

K4V2o7.jpg

1-) En ucuzundan al (Pioneer ya da Asus'tu sanırım).
2-) Harici işlemci soğutucusu stok fandan daha sessiz ve serin çalışır. SSD de mekanik diske göre çok daha hızlı olduğu için bilgisayarın açılış süresinde ve oyunların loading süresinde ciddi kısaltma sağlar. Farkları budur. Hayati parçalar değil, sonradan da alınabilir.
3-) Kredi kartı olmadan taksit yapmazlar.
4-) Ücretsiz montaj yaparlar.
5-) Sistemin inanılmaz dengesiz olmuş bu şekilde sakın satın alma. Zaten Haziran'da alacakmışsın daha çok var. 1 hafta öncesinden konu aç, o zaman toplamana yardımcı olalım.

Cevaplarınız için teşekkür ederimde şu kredi kartı olayı canımı sıktı. İninal kartla falan alamaz mıyız hocam? Daha yeni kredi kartlarının borçlarını ödeyip kırdırdık :(

Son düzenleyen: Moderatör:
FX8350 ile FX8320 arasında 100₺ fark var aklında tut.
GTX660 525₺ bunu da aklında tut.
R9 270X 628₺
VATAN COMPUTER - ASUS - R9 270X DirectCU II TOP 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart
Şimdi arada 100₺ fark var cebinden fazladan 3₺ çıkartıp daha iyi bir ekran kartı alacaksın, bilmem anlatabildim mi.

Yine sen bildiğini okursun 500₺ boş yere GTX 660'a verirsin.

Yok hocam ben o ekran kartını Nvidia olduğu için almak istiyorum. Nedeni ise GeForce Experience desteği var. Doğrudan Twitch'e yayın olsun,video çekme olsun,optimize etme olsun,sürekli gelen oyunlarda performans artırmayı sağlayan driver destekleri olsun çok işime yarayacak bir program. Şuanki laptopumdada GT630M var ve kullanıyorum çok memnunum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı