FX 8350 Sistem

pyrexia

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba birkaç konu dolaştıktan sonra burada baya bilgili insanlar olduğunu fark ederek fikir almak istedim. Yakın zamanda oyun amaçlı pc toplamayı düşünüyorum. Planladığım sistem bu:
3929incip1858889.png

Sıkıntım şu şimdi: Amd uyumlu Asus Anakart düşünüyorum, fakat bu sistem ile ilgili "bir uyum sorunu olur mu" sorusu da kafamda var. Kasa ve soğutucu işine hiç girmedim öylesine kasa seçtim fakat o konuda da fikir alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten yazdığım gibi kasayı öylesine seçtim, yani bu sisteme o kasayı alsam eczaneden soğutucu sprey gerekir heralde ^^

Anakart ve islemci abartiya kacmis. Ayrica kasa hic iyi degil.
Su onerdiklerimi sec. Butceni asiyorsa RAM'i 4GB sec. İleride bir 4GB daha alirsin.

Ekran Karti: GTX770
Anakart: ASUS M5A97 R2.0
İslemci: FX-8320
Kasa: Zalman Z3 Plus
PSU: Corsair VS 650W

Aynen, zaten kafamdaki ilk kasa da z3 plus en baştan beri. Gtx 760 ile 770 arasında çok büyük bir fark var mı peki? Yani yükselte yükselte gitti bu kadar abartı ya. Zaten daha önce de fx 8320 vardı Anakart Gigabyte olduğundan değiştirdim, psu konusunda hiçbir fikrim yok. :D

Peki teşekkür ederim, heralde düşündüğümden pahalıya gelmeyecek. Çünkü zaten kasa falan eklememiştim daha. :D

Fiyatta çok fark etmedi sanırım, diğer sistemin kasası zaten değişecekti.
125incik3868613.png

Hocam EVO surumu secme. M5A97 R2.0 sec.
Ayrica PSU ve kasa indirimli degil. Sistemi hafta sonu alirsaniz, yaklasik bir 30-40TL ucuza gelecek. Anakarttan da 50TL dusersek, etti bize 80-90TL indirim. :)

Yok zaten 1 ay içerisinde almayi düşünüyorum, finallerden sonra falan şimdi alsam yüksek ihtimalle devamsızlıktan kalırım sınıfta. :D Çok bilmediğimden öyle yaptım galiba onu, evo sürümünü seçmişim onu da düzelttim teşekkür ederim tekrar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı