FX 8350 sistemde kasa çalışıyor görüntü gelmiyor

Eairmak

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda bir süredir bu sıkıntı var. Açma tuşuna basıyorum fanlar kasada çalışıyor ama diğer parçalarda ne görüntü ne ışık yok.
Bilgisayarı açtıktan sonra belki 10 belki 20 defa reset tuşuna basarak ya da Power tuşuna basılı tutup kapatarak yeniden açıp ancak ulaşabiliyorum. Açıldığı zaman hiçbir sıkıntı olmuyor. Şu an açtım mesela 3. restte açıldı ama bu zamana kadar BIOS sıfırlama denedim olmadı. En son dün gece bütün PSU kabloları çıkık bıraktım bugün toplayıp açtım statik olabilir diye o da olmadı. Sorun belki RAM'dir diye tek 8'lik tek 4'lük denedim ama yine yok. Ekran kartını alttaki PCI Express slotuna taktım yine aynı sorun devam ediyordu. Yarın belki yine bir 10 dakika sadece açmak için uğraşacağım ne yapmamı önerirsiniz?

ASUS M5A97 r2.0.
AMD FX8350.
RAM'ler biri 8 GB biri 4 GB sırası ile 1. ve 3. slotlarda takılı 1600 MHz.
NVIDIA 750 Ti 4 GB.
Cooler Master kasa ve PSU.
2 SSD ve 2 HDD takılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tuşunda arıza olabilir tornavida ile kısa devre yaptırarak açın & reset tuşunu güç tuşunun olduğu tarafa takın anakart tarafında.

Tam emin olmamakla birlikte BIOS pilini değiştirmen gerekebilir. Bir de HDD ve SSD kablolarını söküp dene belki biri arızalı olabilir ve sistem tanıyamadığı için açılmasını engelleyebilir.

Güç tuşunda arıza olabilir tornavida ile kısa devre yaptırarak açın & reset tuşunu güç tuşunun olduğu tarafa takın anakart tarafında.
Güç tuşuna basınca kasa açılıyor ama kapattığım zaman bi deneyeceğim yinede
Tam emin olmamakla birlikte BIOS pilini değiştirmen gerekebilir. Bir de HDD ve SSD kablolarını söküp dene belki biri arızalı olabilir ve sistem tanıyamadığı için açılmasını engelleyebilir.
HDD leri çıkardım şuan sadece SSD ler var ama yinede ilkte açılmadı.
Evde 2032 vardı galiba BİOS pili aynı ise değiştirip deneyeceğim

Bios pilini değiştirdim.
Güç tuşunu çıkartıp tornavida ile açmaya çalıştım.
Reseti power a bağladım hala aynı şekilde sadece kasa açılıyor diğerleri yok.
Dün geceden beri açamadım hala bilgisayarı.
Bir şey fark ettim bilgisayar açıkken reset atınca direk açılıyor.
Acaba bilgisayarı hiç kapatmadan mı bekletsem (yüksek elektrik faturası yükleniyor).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı