FX 8350 stok fan hızlı dönüyor

EmnGvc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni kasa dizdirdim fakat oyunları açınca otomatik fan hızı yükseliyor. Stok fanla ısınma sorunu yok fakat fan dönüş hızı hemen yükseliyor. Oyunu kapadıktan sonra direk eski hızına dönüyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Acaba işlemci ısınınca yavaş yavaş fan hızlansa? (işlemcimi soranlar olacaktır fx-8350)

Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS'dan slient mode alabilirsin ama işlemci ısınmaya başladığı zaman deli gibi dönmeye başlayacatır tekrar fan. AMD'nin FX işlemcilerin stok fanları hem soğutma bakımından yetersiz, hem fazla ses çıkartıyor. Size tavsiyem kule tipi soğutma almanız.

Kadesim bence hyper 212 evo sogutucu almak daha iyi olacaktir cunku islemci cabuk isinan bir.islemci ve sogutucu da onu sogutana kadar donmeye deavm eder. 100 tl ye kiymaniz lazim :)

Bende FX-4100 kullandığım zamanlarda stok fan yetersiz gelmişti. Üstelik bakır boruları vardı ama işe yaradığını pek sanmıyordum. (Stok fanın görselini yükledim) Taki BF 4' te 65 derece ve üstünü görene kadar... Hemen Vatan'dan HYPER 212X aldım ve sıcaklıklar 40 dereceyi geçmedi.

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    7,2 KB · Görüntüleme: 269
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı