FX 8350 Tabanlı Sistem Kaç Yıl Gider?

BloodWish

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenim Görevlisi
@Adion Merhaba. Ben de yeni topladığım sistem için bir şey sorucaktım. Arkadaşlarım işlemcin kötü diye bilgisayarın külüstür olucak diyorlar. Parçalarım şunlar; FX 8350 - ZALMAN Z11 Neo - ASUS M5A97 LE R2.0 - Samsung 850 EVO 250GB SSD - WD 1 TB BLUE HDD - HYPER 212 EVO CPU SOĞUTUCU - VS650 PSU - Kingston HyperX Beast (2x4)GB RAM - MSI GTX 970 4G
Sence bu sistem kötü mü? Kaç yıl götürür beni ?

Hayır çok kötü değil. Sadece işlemci tercihi kötü olmuş o kadar. İleride DDR4'e geçersen ekran kartı yönünden rahat 4-5 sene götürür diye düşünüyorum.

FX 8350 çok yüksek bir TDP'ye sahip. Sizi daha çok götürmesi için overclock yapacağınızı varsayarsak, bence siz işlemcinize daha çok bütçe ayırıp, intel alırsanız ileride faturanıza yansıyacak olan parayı daha önceden harcamış olup, hem elektrik faturasındaki parayı işlemciniz egale edip sizin cebinize fazla zarar vermemiş olur hem de daha çok performans alırsınız :)

Önümüzdekü yaz tatilinde işlemciyi, anakartı ve RAM'i değiştirebilirim ama sök çıkar tak işleminde parçalar bozulur mu ?

Bilgili ve sevgili arkadaşlar şu konuma da bakabilir misiniz? : Ekrana görüntü gelmeme sorunu Forumla ilgili link vermek yasak değildir sanırım. İyi forumlar.

Bu arada işlemciyi, SSD ve ekran kartını daha almadım ama maalesef anakart elimde. Bir parçadan düşüp işlemci ve anakart al diyebilirseniz sevinirim. Bu arada anakartımı hiç kullanmadım. Satabilirmiyim ki? 3-4 ay önce aldım hepsiburada'dan.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Sök çıkar işlemi dikkatli yapıldığı taktirde hiçbir sorun çıkarmaz. Anakartı 250 TL civarına sat. Alan olmazsa 225'e kadar düş. Daha sonra bu işlemciyi ve bu anakartı al. İkisi 756 TL yapıyor. Eğer üstüne biraz da kendin ekleyebilirsen H97M-G43 al anakartı. Bu şekilde sistem gayet iyi olacaktır. Direk Skylake geç diyeceğim ancak anladığım kadarıyla elinde RAM falan var. Yüklü bir masraf çıkar sana. O yüzden böylesi yeterli. (y)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı