FX 8350 ve R9 280X sistem boşta donuyor ama kasa çalışıyor

baybarssss

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar;

Arkadaşlar ben bu işin içinden çıkamadım. Bilgisayarda Bannerlord oynuyordum ve bilgisayarımı zorluyordu bir gün PC dondu. BIOS pilini çıkardım kurcaladım ettim çalıştı. Sonra bu donmaların ardı arkası kesilmedi. Bilgisayarcıya gittim CPU fanı ile alakalı dedi değiştirdi biraz kullandım sonra yine donmaya başladı.

Velhasılı kelam sorunum şu; bilgisayar aniden donuyor ama kasa hâlâ çalışıyor, fanlar dönüyor. Donma esnasında ekran, klavye, fare gidiyor. Güç tuşu ve restart tuşu çalışmıyor ve bende güç kaynağında bilgisayarı kapatıyorum.

Kısa süreli yarayan çözümüm;
Bilgisayar her donduğunda güç kaynağından kapatıyorum. Anakartın güç besleme kablosunu çıkarıyorum. Tekrar deniyorum coğu zaman açılıyor. İşe yaramayınca hem anakartın güç besleme kablosunu çıkarıyorum hem de BIOS pilini söküp takıyorum. Ve çoğu zaman işe yarıyor.

Gözlemlerim;
CPU, RAM, ekran kartını diğer bilgisayarda denedim sorunsuz çalışıyor. Ben en çok anakart ve PSU'dan şüpheleniyorum.

PC özelliklerim;
AMD FX8350.
Gigabyte 970A- UD3p anakart.
8 GB Kingston RAM.
Xigmatek tauro 700Watt PSU.
Sapphire R9 280X ekran kartı.
Normalde Cooler Master Hyper 212 CPU soğutucu vardı bilgisayarcı Çin işi ufak fanlı soğutucu takmış.

Bir el atın arkadaşlar, bilgisayar dondukça bende kriz geçiriyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı