FX 8350 ve RX 570 sistemin ikinci eldeki ederi ne kadardır?

Spontune

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
  • Anakart: GA 990XA UD3 Rev 3.0
  • İşlemci: FX 8350
  • Soğutucu: TT Nic F3
  • RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2133MHz CL11 1.65V Dual Kit
  • Ekran kartı: Sapphire RX 570 Nitro+ 8G OC
  • Kasa: Zalman Z5
  • Güç kaynağı: Xigmatek Tauro 500W 80+ Bronze
  • Depolama Birimleri: Samsung 850 Evo 120 GB | WD Blue 1 TB 7200 Rpm 64 MB Cache
  • Ses Kartı: Asus Xonar D1
  • Monitör: ViewSonic VX2458-C-MHD
Sistem bu şekilde. Birisiyle anlaştım 3500 TL'ye veriyorum sistemi. Ucuza mı veriyorum yoksa ederi bu kadar mı diye sormak istedim. Sistemi her türlü satacağım zaten ama yine de düşüncelerinizi merak ediyorum. Sistem yorumlamak da zevkli oluyor ayrıca. :)

• Anakart: GA 990XA UD3 Rev 3.0
  • İşlemci: FX 8350
  • Soğutucu: TT Nic F3
  • RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2133MHz CL11 1.65V Dual Kit
  • Ekran kartı: Sapphire RX 570 Nitro+ 8G OC
  • Kasa: Zalman Z5
  • Güç kaynağı: Xigmatek Tauro 500W 80+ Bronze
  • Depolama Birimleri: Samsung 850 Evo 120 GB | WD Blue 1 TB 7200 Rpm 64 MB Cache
  • Ses Kartı: Asus Xonar D1
  • Monitör: ViewSonic VX2458-C-MHD
Sistem bu şekilde. Birisiyle anlaştım 3500 TL'ye veriyorum sistemi. Ucuza mı veriyorum yoksa ederi bu kadar mı diye sormak istedim. Sistemi her türlü satacağım zaten ama yine de düşüncelerinizi merak ediyorum. Sistem yorumlamak da zevkli oluyor ayrıca. :)

Evet gayet iyi bir sistem ve uygun bir fiyata veriyorsunuz 4000-4500TL dengeli seviyede bir ticaret olur sistemin te sıkıntılı yanı ya Dual Channel performansını almak için ya da bütçeniz ona yetti ve sonra yükseltme yapmışsınız RAM'lar slotları doldurmuş onun dışında 1080P çoğu oyunu orta-yüksek ayarlarda oynatacaktır ☺

Kafalarda soru işareti kalmasın diye yazıyorum. Monitör dahil 3500 TL monitörsüz 3500 TL olsa zaten çok pahalıya satmış olurdum.
İyi vermişsiniz bence. RX570'li sistemleri daha ucuza görmüştüm.
Aklımı çelen kısmı parçaların hiçbirisi kalitesiz değil tek kötü yanı sadece platform eski o kadar. Oyun harici müzik de dinliyorum şu anda gayet memnunum ama askere gideceğim için satayım diyorum. Kafamı karıştıran kısmı şu ses kartına denk bir anakart alsam bana çok maliyetli olacak. Ya müzik için PCI slotu var diye sistemi elimde tutacaktım ya da satıp yeni sistemde anakarta baya para bayılacaktım. Askerlik de çıkınca seçimi satmakta buldum.
Evet gayet iyi bir sistem ve uygun bir fiyata veriyorsunuz 4000-4500TL dengeli seviyede bir ticaret olur sistemin te sıkıntılı yanı ya Dual Channel performansını almak için ya da bütçeniz ona yetti ve sonra yükseltme yapmışsınız RAM'lar slotları doldurmuş onun dışında 1080P çoğu oyunu orta-yüksek ayarlarda oynatacaktır ☺
RAM konusunda ne demek istediğinizi anlamadım ama bu sistem aslında APU olarak toplanmıştı çift kanal yüksek frekanslı RAM almıştım. Sonrasında AM3+ platformuna geçtim.

Son düzenleme:
İyi fiyata veriyorsunuz hocam. İnşallah daha iyisini toplarsınız.

Fiyat uygundur bence. Günümüz ölücülüğünde kafanız karışıyor olabilir. Çakallar piyasadayken her daim kaça satarsanız satın ucuza mı sattım acaba diye düşünmeniz normal.

1. Ölücüler 2. İletişim fakirleri yüzünden ben ikinci el al sat yapmıyorum bir süredir. Elektronikse parça olarak değerlendiriyorum ya da teknik servislere satıyorum. Diğer eşyalar için ise çevremden ihtiyacı olana bedava ya da çok uyguna elden çıkarıyorum. Yeter ki leşçiler faydalanmasın.

Fiyatı kötü değil aslında biraz daha yeni işlemci ve anakart olsa çok daha pahalıya gidebilirdi ama az çok fiyatı bu.

Ağabeyimle konuştum ucuza veriyorsun satma bana ver dedi vazgeçtim. Ağabeyimde kalacak bir kaç değişiklik yapar sistemde dönüşte de geri alırım. Ve 2500 TL'ye Ryzen 1200 bile koysam buna denk bir şey yapamazdım. Ekran kartı denk olur ses kartı olmaz vesaire o yüzden vazgeçtim. Vazgeçme sebebim ses kalitesi ağır bastı. Üstüne para ekleyip yeni sistem yapacaktım ama zaten performans olarak hemen hemen aynı olacaktı niye boş yere kendimi yorayım.

Geri
Yukarı