FX 9370 sistem yükseltme

cihany7

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMDFX 9370
  • Anakart: GIGABYTE 990FXA-UD5 AMD AM3 DDR3 GLAN SATA
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1050 Tİ Gaming X 4GB
  • RAM: CRUCIAL BALLISTIX SPORT 16GB DDR3-1600 DUAL KIT
  • HDD: Seagate 1 TB
  • SSD: Sandisk Ultra II 240GB
  • Kasa: AERCOOL AE-STR-ONEA750 750W STRIKE-X ONE ADV

Merhaba, yukarıdaki sistemi geçen sene ekran hariç 3.500 TL(Ekran kartı 2 ay önce alındı) civarında bir paraya toplamıştım. Öncelikli sorum acaba uyguna toplamış mıyım? Sormazsam içimde kalırdı :)

Neyse şuanda hepsiburada sitesinde KDV indirimi var. Ryzen 5 1500X 780 TL gibi bir miktara denk geliyordu, ben konuyu açana kadar satıştan kaldırıldı, Ryzen 5 1400 ürünü ise şu anda 690 TL, Asus Prime B350 ise 433,92 TL

Bütçem 1.000-1.100 TL(şu anki işlemci, anakartımı ve GT 730 4GB ekran kartımı 500-600 TL'ye satabileceğimi düşünerek.)

Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şu anda fazla oyun oynama şansı bulamıyorum bilgisayarda, After Effects ile uğraşıyorum. Yani buna uygun olacak şekilde de evrilebilir. Oyun olarak COD oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anki dolar kurunu bilemem fakat işlemci seçimi intihar olmuş.
Daha verimsizini bulamadınız mı?
Soğutmak için peltier falan mı kullanıyorsunuz? :)
Şaka bir yana RAM anakart işlemci satıp üstüne koyarak en azından R5 1400, 8 GB DDR4 ve uygun bir anakart almanız yararınıza olur. Üç parça dışındaki bileşenler iyi. ;)

O anki dolar kurunu bilemem fakat işlemci seçimi intihar olmuş.
Daha verimsizini bulamadınız mı?
Soğutmak için peltier falan mı kullanıyorsunuz? :)
Şaka bir yana RAM anakart işlemci satıp üstüne koyarak en azından R5 1400, 8 GB DDR4 ve uygun bir anakart almanız yararınıza olur. Üç parça dışındaki bileşenler iyi. ;)

Bilgisayarı topladığım sırada açıkcası konu hakkında pek bir bilgim yoktu, bilgi işlemci çalışanı tarafından toplanmıştı. Fiyat olarak işlemci 650 TL civarlarında tutmuştu.
Thermaltake soğutucu kullanıyorum :D

Bilgi için teşekkürler, sıradaki indirimi bekleyeceğim sanırım.

hahahahah aslında pek ısı problemi yaşadığımı söyleyemem ama performans olarak pek tatmin edemedi.

COD oynuyosan neyini yükselteceksinki ? BF1 yada GTA5 oynasan neyse elindeki sistem COD için yeterli zaten. Gerçi BF1 ve GTA5 içinde yeterli 9370 dediğin işlemcinin dezavantajı 220W olması ama performans açısından bi sıkıntı olmaması lazım.

COD oynuyosan neyini yükselteceksinki ? BF1 yada GTA5 oynasan neyse elindeki sistem COD için yeterli zaten. Gerçi BF1 ve GTA5 içinde yeterli 9370 dediğin işlemcinin dezavantajı 220W olması ama performans açısından bi sıkıntı olmaması lazım.
Sürekli olmasada arada takılmalar yaşıyorum ve oyunun akıcı olmadıgını hissediyorum.Yada oyun vs ayarlarında bır hata yapıyorum.
Soğutucu modeli nedir? Ben 212 Evo ile 8350'de 65 gördüm. 9370 mi o gerçekten? :)

Thermaltake NIC F3 2011/366/1156/1155/775 ve AM3/AM2/AM2 Fiyatı

Kasamın yan tarafı açık ama kapağı takılı olsa da süzgeç gibi kapak :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı