FX-9370 ve RX 470 sistem oyunlarda kasma sorunu

Osmik41

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2-3 aydır bilgisayarda oyun oynarken bir anda oyun kasmaya başlıyor, 10-15 dakika sürekli kasıyor ve 5 dk düzelip yine kasmaya devam ediyor. Far Cry 4 - GTA 5 - NFS 2015 - COD Black Ops 3 - Fallout 4 oyunlarını high ayarlarda oynuyorum fakat sürekli kasma yapıyor. Sistemim:

Anakart: MSİ 990FXA Gaming
İşlemci: Amd FX 9370 Black Edition 4.4 Ghz
RAM: Gskill RipjawsX 8GB 1600MHz
Ekran Kartı: Sapphire RX 470 Nitro OC+
Samsug 850 Evo 250GB - WD Blue 500GB 7200rpm
Dark AquaForce W120 sıvı soğutma

Yukarıdaki oyunları oynuyorum bazen hiç kasmadan 80-90 FPS'ye çıkıyor ama bir anda kasma başlıyor. Bir de bu oyunları eski sistemimde oynuyordum ve bu ayarlarda hiç kasma yapmıyordu. Eski sistemimde Core 2 Quad - 8 GB DDR2 RAM ve ASUS R7 260x vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle BIOS güncellemesi yapın. Daha sonra farklı bir PSU ile sisteminizi çalıştırmayı deneyin. İşlemcinizin termal macununu yenileyin, soğutmayla ilgili bir sorun yaşıyor musunuz bilmiyorum ama sıcaklık değerlerini kontrol edin. Bilgisayarınızın içini, fanlarla beraber çok iyi bir şekilde temizleyin. Tüm bu işlemlerini yaptığınız halde verimlilik alamıyorsanız sorununuzun kaynağı büyük ihtimalle işlemci fanı ya da PSU ile ilgilidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
High Power 750w bronze sertifikalı güç kaynağı var bilgisayarı temizleyeli yaklaşık 2 hafta oldu Termal macunuda yeni, sürücülerde yeni fakat BIOS güncellemesi yapmadım, Win 10 kurulu ücretsizken geçiş yapmıştım NFS ve Fallout ssd'ye kurulu diğerleri harddisk'te. Parçaların sıcaklık değerleri normal.

Siteye direkt olarak video atılamıyor sanırım o yüzden şu anda Youtube'a atıyorum videoları, bide AMD bu kart için benim oynadığım oyunlarda 1080p de high ayarlarda 70fps üstü oyun deneyimi diyordu ama 30-60 arası değişiyor benim aldığım fps neden acaba?

MSİ Afterburner ile değerleri paylaştığınız taktirde yardımcı olabilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

nedenlerini söyleyebilirlerse mutlu olurum çünkü çok sıkıldım oyun oynarken tüm keyfim gidiyor böyle kasma girdiği zaman Far Cry içinde video çektim ama bu boyle olunca vazgeçtim atmaktan o biraz daha kötü

acaba yeni driverlar ekran kartına uyumsuzluk yapmış olabilirmi çünkü aynı oyunları 2-3 ay önce ultra ayarlarda sabit 50-60 fps civarında oynıyabiliyordum

Yardım eden yokmu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı