FX-9590 80 dereceye ulaşıyor

Sradezs

Decapat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. İşlemcim olan FX-9590 boşta iken 5-20 derece arasında dolaşıyor. Ama herhangi bir oyun açtığımda 80 dereceye çıkıp önlem için kapatıyor kendini. Bu sorunu daha önce yaşamıştım. O zaman fanı temizleyip bilgisayarı açtığımda sorun düzelmiş, yük altında 50-60 derecede takılıyordu. Şimdi ise aynı şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Bilginiz/öneriniz var ise bilgilendirir misiniz?

ofaopaf.PNG

Boştaki hali bu. Yük altındaki halini çekemedim direkt kapanıyor :D

Isınması neden kaynaklı peki?
dün olmuyordu. bugün temizlik yapmak için kasanın kablolarını söküp kaldırmıştım kasayı. geri takınca bu problem oldu.
Gerçek manada ısınmıyor eğer sensör kaynaklıysa. Sensör yanlış raporlama yaptığından dolayı anakart sistemin aşırı ısındığını düşünüp gücü kesiyor.

Gerçek manada ısınmıyor eğer sensör kaynaklıysa. Sensör yanlış raporlama yaptığından dolayı anakart sistemin aşırı ısındığını düşünüp gücü kesiyor.

Adamsın sen. Yarın dükkana gidip başka anakartla deneyeceğim. Eğer olursa, çözüm olarak işaretlerim. Sanırım ben anakartın sensörünü bozdum kasayı kaldırırken.

FX serisi işlemciler zaten diğer işlemcilere göre çok daha ısınan işlemcilerdir, onun dışında macun değişimi ve kasa içi hava akışının iyi sağlanması dışında yapabileceğin bir şey yok. Boşta değerleriniz de yanlış, sensörleriniz hatalı herhalde.

Geri
Yukarı