FX 9590 ısınma sorunu

qrkm55

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, işlemcim FX 9590. Güç seçeneklerinde yüksek performans seçeneğinde işlemcimi maximum %80 ayarında kullanabiliyorum. %100'e çektiğimde ısınıp kendini kapatıyor. Dengelide ise bir problem yok fakat oyunlarda kasma yapıyor, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, işlemcim FX 9590. Güç seçeneklerinde yüksek performans seçeneğinde işlemcimi maximum %80 ayarında kullanabiliyorum. %100'e çektiğimde ısınıp kendini kapatıyor. Dengelide ise bir problem yok fakat oyunlarda kasma yapıyor, yardımlarınızı bekliyorum.
Dostum termal macun etkisini kaybetmiş olabilir eğer eski bir bilgisayarsa eski amd işlemciler yüksek voltaj çalıştığı için ısınma sorunu oluyordu amd den performans için soğutma sistemi güzel olması lazım eski amd ler için kast ediyorum standart fanlarla yüksek kullanım zor

İşlemci soğutucun nedir? Ayrıca ne zaman termal macun yenilemesi yaptın?

İşlemci soğutucun nedir? Ayrıca ne zaman termal macun yenilemesi yaptın?
1hafta önce termal macun uygulaması yaptım.

Yük altındaki sıcaklık değerlerini neden paylaşmıyorsun?
Tabiki paylaşırım Önce şu şekilde açıklamak istiyorum güç seçeneği dengeli konumda en yüksek işlemci durumu %94 iken 30 derecelerde %95 yaptıgım an çok fazla ses ve 50 derecelerde %100 yaptığım anda 60 70 derecelerde oluyor.
Yüksek performansa çektiğimde en yüksek işlemci durumunu %80'in üzerine çektiğimde ise 75 ve üzeri 80 oldugu an bilgisayar donuyor.

Yük altındaki sıcaklık değerlerini neden paylaşmıyorsun?[/QUOT
Yük altındaki sıcaklık değerlerini neden paylaşmıyorsun?

Dostum termal macun etkisini kaybetmiş olabilir eğer eski bir bilgisayarsa eski amd işlemciler yüksek voltaj çalıştığı için ısınma sorunu oluyordu amd den performans için soğutma sistemi güzel olması lazım eski amd ler için kast ediyorum standart fanlarla yüksek kullanım zor
Sıvı soğutucum cooler masterLiquid 120. Soğutucudan kaynaklı oldugunu dusunmuyorum attığım resimleri incelermisiniz, eğerki soğutucudan olsa dengelide %94de 30 derece olmaz %95 oldugu an ses artıyor ve sıcaklık 50yi buluyor yazılımsal olabilirmi? Windows 10 8.1 en sonunda 7 kurdum çözüm hala yok.

Dosya Ekleri

• çok fazla ses yapiyor rahatsız edici.png
    çok fazla ses yapiyor rahatsız edici.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 341
  • normal ama memnun değilim.png
    normal ama memnun değilim.png
    31 KB · Görüntüleme: 163
  • %100 olunca kapanıyor.png
    %100 olunca kapanıyor.png
    40,1 KB · Görüntüleme: 124
  • normal ama memnun değilim.png
    normal ama memnun değilim.png
    31 KB · Görüntüleme: 78
  • çok fazla ses yapiyor rahatsız edici.png
    çok fazla ses yapiyor rahatsız edici.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 138
  • %100 olunca kapanıyor.png
    %100 olunca kapanıyor.png
    40,1 KB · Görüntüleme: 132
80 derece işlemci sıcaklığı yüksek bir rakam değil. Kitlenme yaşanmasının temel sebebi Anakartının işlemcini tam olarak besleyememesidir, işlemciye yeterince voltaj göndermediği için yük altında böyle oluyor. CPU sıcaklıklarında bir anormallik yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

[Çözüm] FX-9590 Kapanma Sorunu

Son düzenleme:
1hafta önce termal macun uygulaması yaptım.

Tabiki paylaşırım Önce şu şekilde açıklamak istiyorum güç seçeneği dengeli konumda en yüksek işlemci durumu %94 iken 30 derecelerde %95 yaptıgım an çok fazla ses ve 50 derecelerde %100 yaptığım anda 60 70 derecelerde oluyor.
Yüksek performansa çektiğimde en yüksek işlemci durumunu %80'in üzerine çektiğimde ise 75 ve üzeri 80 oldugu an bilgisayar donuyor.

Sıvı soğutucum cooler masterLiquid 120. Soğutucudan kaynaklı oldugunu dusunmuyorum attığım resimleri incelermisiniz, eğerki soğutucudan olsa dengelide %94de 30 derece olmaz %95 oldugu an ses artıyor ve sıcaklık 50yi buluyor yazılımsal olabilirmi? Windows 10 8.1 en sonunda 7 kurdum çözüm hala yok.
Dostum kasanın içi ve soğutma mekanizması yeterli gelmiyor büyük ihtimal işlemci deki sıcak havayı atamadığı için serinliği sağlayamadığı için düzgün çalışamıyor işlemci muhtemelen fx işlemcileri yüksek voltaj çalışıyordu mimarisi gereği yüksel voltaj çalışan bir işlemciye soğutucu dan büyük destek gelmezse ısınıp tam işlevini gösteremez kasanın içi nasıl geniş mi hava akışı nasıl ?

Dostum kasanın içi ve soğutma mekanizması yeterli gelmiyor büyük ihtimal işlemci deki sıcak havayı atamadığı için serinliği sağlayamadığı için düzgün çalışamıyor işlemci muhtemelen fx işlemcileri yüksek voltaj çalışıyordu mimarisi gereği yüksel voltaj çalışan bir işlemciye soğutucu dan büyük destek gelmezse ısınıp tam işlevini gösteremez kasanın içi nasıl geniş mi hava akışı nasıl ?
Hocam kasa 50cmden büyük sunucu kasası gibi hava akışı vs çok iyi yazılımsal bir bilgi gerek bana.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı