FX X6 6100 Sistem Açılışta Siyah Ekranda Takılma Sorunu

sneaks

Kilopat
Merhabalar, bugün oyun oynarken birdenbire PC dondu ve reset atmak zorunda kaldım. PC donma sıkıntısı bayadır yaşadığım bir sorun ve maalesef halen daha çözümünü bulamadım ama ilk defa bugün reset attıktan sonra microsoft sembolünden sonra (hoşgeldiniz dediğiniz yerde)siyah ekran hatası aldım(sadece siyah ekran imleç yok).
Sorunumu çözmek için denediklerim sırasıyla:
  1. İlk önce güvenli modda açıp komut istemine "chkdsk" yazma yöntemini denedim yeniden başlatırken yarım saat kadar diski gözden geçirse bile daha sonra hiçbir işe yaramadı ve hatta yeniden başlattıktan uzun bir süre güvenli mod yüklenirken takıldı bu yüzden güvenli mod'a erişemedim.
  2. Daha sonra sistem onarma ve sistem geri yükleme yapmayı çalıştıysam da ikisinde de başarısız olduğuna dair hata verdi.
  3. Bu işlemden sonra nasıl olduysa tekrar güvenli moda erişebildim ve bu seferde komut istemine "sfc /scannow" komutunu denedim fakat yine sonuç nafile.

Bilgisayarda en son dün AMD driverı güncellemiştim ama dünden beri PC'yi defalarca kapatıp açtım. İlk defa bugün çökmeden sonra reset atınca siyah ekranda kalma hatasını verdi.

Sistemim şu şekilde:
  • AMD M5A97 Evo R2.0 AMD970 DDR3 8CH ESdo
  • Kingston 8GB HyperX DDR3 1600MHz (2x4 GB)
  • Sapphire 2GB 256bit DDR5 HD7870
  • AMD FX-Series X6 6100 SixCore 3.3 GHz 14MB
  • İşletim Sistemi : Windows 7 64 bit(Çok kızacaksınız biliyorum üşengeçlikten geçemedik cezasını çekiyorum şimdi :( )

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı