FX X6 6100 Sistem

Kilbox

Hectopat
Bana Bi Sistem Önermenizi Rica Edeceğim. Bütçem Biraz Kısıtlı Fazla Pahalı Bişey Kurmak İstemiyorum. ZatenOyun Konsolu İ5 Laptop Felanda var. Yaklaşık 7 Senelik Olan Masaüstü Bilgisayarıma El Atmak İstiyorum. Bayağı Bi Eskidi Geçenlerde Ekran Kartı Yandı Artık Yavaş Yavaş Miladı Doldugunu Düşünüyorum.

Sistem Olarak AMD Kurmayı Düşünüyorum. İntel Hem Pahalı Hemde AMD kadar Çekirdek Sayısı Yok :)

Bütçe Olarak Anakart 200 250 TL
İşlemci 250 TL
Ekran Kartı 250 TL
Hdd 150 TL
Ram 150 TL vermeyi Düşünüyorum.

Bunlara Göre En İyi Sistem Ne Kurabilirim AMD Olarak Ve Kaç Sene Giderler? Hem de Hepsini Hemen Almayacağım. parça Parça Alacağım. Bana Kaç Sene Son Cıkan Oyunları Oynarım. :)

Şuanda Düşündüğüm Sistem:

Anakart :
M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
iŞLEMCİ : FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
RAM : 4GB Vengeance LowProfile DDR3 1600MHzCL9 Ram
Ekran Kartı : HD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
HDD: Kendi Hddm Var
Kasa : Bi Türlü Seçemedim

Bu Düşündüğüm Sistemi Kurmayı Düşünüyorum. Sizce Nasıl Parçalar Birbirlerine Uyumlu Olmuş mu? RAM 4 Alacağım Sonra 8 Cıkartacağım.

Şu parça için şu kadar bütçem var demek yanlış, sen toplam bütçeni söyle biz gereken parçaları öneririz zaten. Gerekirse 1000 TL'lik bütçeye 900 TL'lik ekran kartı dahil etsek bile o bize kalmış. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı