FX X6 6100 sistemde Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Bu problem yaklaşık 2-3 aydır var.
2-3 ay önce oldukça iyi değerler alıyordum. Fakat son 2-3 aydır inanılmaz şekilde FPS düşmesi yiyorum. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim. Temiz kurulum, DDU, sıcaklık değerlerini kontrol etme, oyun içi ayarları değiştirme vs. hepsini denedim. Sorunum ne yazık ki çözülmedi.
Neredeyse aynı sisteme sahip arkadaşımda hiçbir FPS düşmesi sorunu yokken bende aşırı derecede FPS düşmesi var, ve bu drop kafasına göre giriyor, 60 FPS sabit oynuyorum, 10'lara düştüğü bile oluyor. V Sync kapatmayı denedim yine de sorunum çözülmedi. Eskiden FPS kısıtlamasını kaldırınca 130-140 FPS görüyordum en düşük ayarlarda, şu an ise 70-80 falan ve sürekli FPS düşmesi giriyor zaten.
Anlamadığım şey şu. FPS düşmesi olayı sadece Valorant'ta yok. Hemen hemen tüm oyunlarda var fakat Valorant'ta tüm oyunlardan çok daha fazla var. Diğer oyunlarda nadiren yaşıyorsam Valorant'ta 20 saniyede bir FPS düşmesi giriyor ve en az 10 saniye sürüyor bu drop.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Sistem:
AMD FX X6 6100 3.3 GHz.
Gigabyte GA-78LMT-S2.
ASUS GTX-750-FML 2 GB.
ramtech 4x2 8 GB 1333 MHz.
Seagate 3.5" 500 GB 7200 RPM.
FOEM FPS-G35F12 350W

Arka plandaki uygulamalar,dosyalar zorluyor olabilir. Ayrıca virüs taraması yapmanıda öneririm. Eğer bunları yaptığına rağmen hala düşük fps alıyorsan;
1-) Bilgisayara format at.
2-) Sürümünü düşür. Örneğin Windows 10 dan Windows 8 e geç

Arka plandaki uygulamalar,dosyalar zorluyor olabilir. Ayrıca virüs taraması yapmanıda öneririm. Eğer bunları yaptığına rağmen hala düşük fps alıyorsan;
1-) Bilgisayara format at.
2-) Sürümünü düşür. Örneğin Windows 10 dan Windows 8 e geç
Windows 10 2004 sürümü benim sisteme yaramadı anlaşılan. Windows 7 kullanıyorum şu anda en ufak sıkıntı yok. Normalden çok daha fazla FPS alıyorum ve FPS drop girmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı