FX4100 + M5A78LMLX Sisteme GTX980 Takabilir Miyim?

• Konuyu başlatan Burak-k
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B
B

Burak-k

Ziyaretçi
Arkadaslar merhaba,
Öncelikle gtx 980 almak istiyorum.
Sistemim:
  • Asus m5a78lmlx anakart
  • Amd fx 4100 islemci
kullaniyorum. Suan ki kartim Sapphire HD6950'yi yukseltip Asus GTX980 Strix almak istiyorum. Bu sistemde sorun olur mu? Duzgun calisir mi? Nasil performans alabilirim? Birde aklimda 2 tane kart var. Biri Strix digeri de Galaxy GTX 970. Arasinda performans olarak cok buyuk fark olmadigini hatta Galaxy modelinin cok iyi sonuclar verdigini duydum. Acaba hangisini almaliyim? Fiyat olarak tabii ki daha uygun Galaxy.
Simdiden tesekkurler herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX980'ni güvenle takıp kullanabilirsin. Yalnız amacından anladığım kadarıyla oyun oynayacaksın. Oyun için ise 2000TL'lik bir karta ihtiyaç yok. Gigabyte G1.Gaming GTX970 modeli piyasadaki tüm GTX9xx ürünlerinden daha iyi şuan da.

Düz hesap olarak 1.200TL civarında G1.Gaming GTX970.

Fx 6300 ucu ucuna yetiyor BF4 MP'de SypeR hocam. Fx 4100, Zambezi ailesine ait çekirdek başına performansın en düşük olduğu işlemcidir. Bence darboğaz oluşacaktır.

64 kişilik bir Battlefield 4 sunucusunda da darboğaz yapmaz mı?
Eğer kaliteli bir internet altyapısına sahipse tabii ki i7 4790K kullanan ile 4100 kullanan arasında FPS farkı olacaktır. Ama bu oynanışa çok etki edecek düzeyde olmayacaktır.

Teşekkürler, kartı aldım kullanıyorum ama ara ara birden FPS düşmeleri falan oluyor anlık sonra yine yükseliyor. Far Cry 4'te mesela çok oluyor. Bunun nedeni nedir?

Teşekkürler, kartı aldım kullanıyorum ama ara ara birden FPS düşmeleri falan oluyor anlık sonra yine yükseliyor. Far Cry 4'te mesela çok oluyor. Bunun nedeni nedir?
Ubisoft'un son oyunları optimizasyon sıkıntılarına sahip. Bu sebeple şuan için anlık FPS düşmelerine veya FPS 40-50 iken birden kasım kasım kasılmalara sebep oluyor. Yeni çıkacak patchlerle bu hatalar düzelecektir %99 oranında. Birde oyunun orijinal olup olmaması da bu ani düşmelere sebep olabilir.

Ubisoft'un son oyunları optimizasyon sıkıntılarına sahip. Bu sebeple şuan için anlık FPS düşmelerine veya FPS 40-50 iken birden kasım kasım kasılmalara sebep oluyor. Yeni çıkacak patchlerle bu hatalar düzelecektir %99 oranında. Birde oyunun orijinal olup olmaması da bu ani düşmelere sebep olabilir.

Oyun orijinal değil tabi ama kartın ben performansını açıkçası çok da beğenmedim. GTA 4'te bile full olmayan ayarlarda 30 fps max alıyorum, full oldugun 16 ya düşüyor. GB mıktarı yarı dolmasına ragmen 16 fps bence çok saçma. Karta göre kötü geldi ki ben gta 5 iyi bir şekilde oynarım diye düşünüyordum bu kart ile. Acaba neden böyle olabilir? Diğer sistem parçalarından dolayı olabilir mi? SSD eksikliği gibi mesela?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı