FX505DU laptop basit işlemlerde donup kitleniyor

praiseworthy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, nasıl gidiyor? Umarım keyfiniz yerindedir. Size bir sorum var, yaklaşık bir aydır bu durumdan mustarip sayılırım. Yaklaşık bir, iki sene önce bir laptop satın aldık.

ASUS TUF Gaming FX505DU.
NVIDIA GeForce 1050.
Ryzen 5.
8 GB RAM.
235(?)GB SSD.

İlk aldığımız dönem virüs kapması sebebiyle format atıldı, yeni şekilde kullanmaya devam ederken bir sorun ile karşı karşıya geldim. Herhangi bir işlem yaparken, ne olursa olsun. Birkaç örnek vereceğim.

Discord seslide konuşurken, Google'ı açınca,
Fotoğrafları gezerken hızlı şekilde ilerleyince,
Google'da çok sekme değiştirince,
Birkaç kere Alt Tab işlemini yapınca vesaire gibi basit sebepler ile bilgisayarım takılıyor, hiçbir işlem yapılamıyor ve sadece ekran kalıyordu. Fanım da deli gibi çalışmaya başlıyordu. Tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyordum, bu uzun bir süre böyle devam etti.

Dün itibari ile bıraktığım görseldeki gibi hata almaya başladım, bilgisayar bu durum sebebiyle kapandığından. Altı, yedi saat The Witcher 3 oynuyorum, GTA V oynuyorum ve hiçbir sorun oluşmuyor. Çok basit, herhangi bir işlemde yaşanıyor bu. Kafayı yemek üzereyim, umarım derdime çare olabilirsiniz. Çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 16106352177852841583477767448379.jpg
    16106352177852841583477767448379.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Olay Görüntüleyicisi loglarınızı aşağıdaki rehbere göre paylaşır mısınız?

Olay Görüntüleyicisi loglarınızı aşağıdaki rehbere göre paylaşır mısınız?

Bu indirme linki, hangisini istediğinizi tam anlayamadığımdan üstünde ünlem olanları RAR'a ekledim.

virüstotal kaydı.

Bluestacks kaldırın. Ek olarak PSU nedir? Kalitesizse değişmenizi öneririm ya da sistemi fişten çekiyorsanız bunu yapmayın çünkü sistem kendi kendine kapatılmış birçok kere.

Bluestacks kaldırın. Ek olarak PSU nedir? Kalitesizse değişmenizi öneririm ya da sistemi fişten çekiyorsanız bunu yapmayın çünkü sistem kendi kendine kapatılmış birçok kere.
Bluestacks indirmiştim ama kaldırdım, PSU nedir hiç bilmiyorum. Laptop zaten. Bilgisayar dediğim şekilde donunca mecbur olarak tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım.

Geri
Yukarı