FX6100 ve GTX750 Ti sistemde düşük FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

kefenci50

Hectopat
Öncelikle selamlar şu anda elimde bulunan bilgisayarda girdiğim Battlefield 1, Battlefield 5 gibi oyunlarda FPS sıkıntısı yaşıyorum ama bu durum multiplayerde kaynaklanıyor singleplayerda bir sıkıntı yok akıcı yüksek ayarlarda oynayabiliyorum fakat iş multiplayer kısmına geldiğinde 20-30 FPS'lerde geziyor işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı %40 %50'lerde geziyor ne yaptıysam olmuyor ayarları yükseltiyorum tamam ekran kartı kullanımı artıyor fakat FPS artmıyor. Star Wars: Battlefront 2, GTA 5 gibi oyunlarda multiplayer kısmında bir sıkıntım yok sadece Battlefield oyunlarında oluyor ki bu oyunlarda işlemci 720pde yetmiyor darboğaz olduğu belli. Benim şu anda monitörüm 720p destekliyor belki 1080p destekleyen bir monitör alıp oyunu akıcı bir şekilde oynayabilirim diye düşünüyorum veyahut yeni işlemci almayı da düşünüyorum. Sizce 1080p destekleyen bir monitör alsam FPS durumum düzelir mi? Bu arada termal macunda sıkıntı yoktur yakın zamanda yeniledim.
Sistem özelliklerimi resimler şeklinde yükledim.

anakart.png

işemci.png

ram.png

ekrank.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DSR ile 1080p yapabilirsiniz ayrıca el ile güzel değerler ile OC yapılabilir maalesef FX 6100-6300 civarı güncel multiplayer oyunlar için gayet yetersiz. Malum ekonomik şartlar belli dediğim gibi yapay çözünürlük oluşturup ve biraz OC ile biraz daha idare edebilir.
DSR ile 1080p yapabilirsiniz ayrıca el ile güzel değerler ile OC yapılabilir maalesef FX 6100-6300 civarı güncel multiplayer oyunlar için gayet yetersiz. Malum ekonomik şartlar belli dediğim gibi yapay çözünürlük oluşturup ve biraz OC ile biraz daha idare edebilir.

Çözünürlük yükselterek FPS artıramazsın. Yılan yağı satar gibi darboğaz çözen şahıslar gelip saçmalamadan ben sana söyleyeyim, öyle bir dünya yok. Artırabildiğin kadar ayarları artırabilirsin, 1080P monitör alınca kaç FPS alacağını merak ediyorsan DSR ile 1080P denemesi yapabilirsin.

Çözünürlük yükselterek FPS artıramazsın. Yılan yağı satar gibi darboğaz çözen şahıslar gelip saçmalamadan ben sana söyleyeyim, öyle bir dünya yok. Artırabildiğin kadar ayarları artırabilirsin, 1080P monitör alınca kaç FPS alacağını merak ediyorsan DSR ile 1080P denemesi yapabilirsin.
Anladım hocam teşekkürler öncelikle yanıtlarınız için, birazdan dsr ile test yapacağım. Sistem özelliklerine bakarak bana fazla yüksek olmayan dediğim oyunları stabil oynatabilecek hangi işlemciyi önerirsiniz.

Anladım hocam teşekkürler öncelikle yanıtlarınız için, birazdan dsr ile test yapacağım. Sistem özelliklerine bakarak bana fazla yüksek olmayan dediğim oyunları stabil oynatabilecek hangi işlemciyi önerirsiniz.

Elinizdeki FX sistemi anakart+ram+işlemci olarak satıp i3 10100F ya da Ryzen 3100 geçmenizi öneririm. Açıkçası bu ikisi arasında Intel olan işlemci daha iyi fakat Intel sistemlerde pek geliştirme yapılamıyor.

Tercih sizin. FX 8350 alabilirsiniz , R3 1200'e ''yakın'' performans verir. Tek çekirdek performansı isteyen oyunlarda yine 20-30 FPS'leri görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam aynı sistem bende de var. Maalesef işlemci yetersiz. Ben 1080P kullanıyorum, BF1 oynanmıyor bile. Bir de hocam sizde GTA5 nasıl? Ben artık 30-40 bile zor alıyorum. Eskiden çok rahat 60FPS oynadığım oyunlar bile şu an düşük ayarlarda kasıyor. Planlı eskitme mi nedir artık bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı