FX6300 Tabanlı Sistem Toplama

Gregarious

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar 4-4.5 yıllık bir dizüstü bilgisayar kullanıcısı olarak uygun bir fiyata yeni ve güzel bir sistem dizmek istiyorum. AMD sistem toplamaya karar verdim çünkü anakart ve işlemci fiyatları Intel'e göre çok daha uygun olduğundan oradan tasarruf ettiğim parayla daha iyi bir ekran kartı seçebiliyorum. Şöyle bir sistem kurdum AMD FX-6300, Asus GeForce GTX 970, Corsair SPEC-02 - System Build - PCPartPicker. Bu konuda bilgili olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse, sistemde bir uyumsuzluk varsa ya da şunu şöyle yapsan daha iyi olur diye tavsiye verirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :D

Yardım edecek yok herhalde bir el atsanız çok süper olur. @Recep Baltaş @Ali Güngör

RAM miktarı gereksiz derecede çok, ayrıca Fx ölü mimari bu saatten sonra alınmaz. İlla Amd alacam ben diyorsan Zen'i bekle.

AMD almaktan vazgeçtim ve son kararım geleceğe dönük skylake bir sistem dizmek oldu. Ben de şöyle bir şey yaptım Intel Core i5-6600K, Zotac GeForce GTX 970, NZXT S340 (Black) - System Build - PCPartPicker. Bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? Kasa değişebilir nxzt s340 baya hoşuma gitti ama Türkiye'de yok amazon'dan getirtmem gerek. Zotac GTX 970 AMP Extreme Core Edition hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? Çekirdek hızı ve bellek hızı diğer markalara göre daha yüksek.

2. el düşünürseniz fx6300 ve asus m5a97r2.0 anakart'ımı satıyorum 2'si 500 tl. Yalnız sadece izmir içi alışveriş yapıyorum.
Ben de İzmir'de yaşıyorum ama vazgeçtim AMD'den çok teşekkürler yinede.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı