Çözüldü FX6300 ve GTX 660 sistemde sürekli mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dniprosk

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Meslek
Uzman çavuş
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor. Parçalarda herhangi bir sorun yok hepsi düzgün bir şekilde çalışıyor. Ancak bazen 10-15 dakikada bir bazense 3-4 saatte bir farklı hata kodlarıyla mavi ekran hatası verip yeniden başlatıyor kendini sistem. Sorun ne olabilir ?

Özellikler ;
  • İşlemci : AMD FX 6300 Black Edition
  • Ekran kartı : Asus GTX 660 directCU ıı 2 GB 192bit
  • RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 2133 MHz CL9 DDR3
  • Anakart : Asus M5A97 R2.0 970
  • SSD : Samsung Evo 750 120 GB
  • HDD : Seagate 1 TB 7200 RPM 3.5
  • Kasa : Dark Scorpion ATX.
Ekran kartının Nvidia olmasından dolayı olabilir mi ?

İki diski de tarattınız demi? Bir de SATA kablosunu değiştirin. Çok değişik şeyler olabiliyor nedeni.
Onu da denerim,bu gibi bir sorun yaşayan birileri illa ki vardır daha önce diye düşünüyorum ama bakalım. Olmadı artık parçaları tek tek satıp yeni kasa toplayacagım.

Çözüm
Realtek sürücünü güncelle, AMD chipsetini güncelle, Nvidia sürücünü güncelle.
Eski Win 10 kullanıyorsun RS2'ye temiz kurulum ile formatla.
Ayrıca FX serisinde 970 kullanılmaması gerektiğini yüzlerce kez yazmıştım.
BIOS sürümünde 2603 değilse güncelle.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A97_R2.0/M5A97-R20-ASUS-2603.zip
Şuan göreve çıktım 1 hafta sonra döndüğümde söylediklerini yapıp sonucu bildireceğim.

Arkadaşın sorunu halen devam etmekteymiş sizin söyledikleriniz yapıldıktan sonra da.
Bunu kendisi mi söyledi? Kendisi söylediyse güncel dumpları paylaşması gerektiğini bildirin. Kendisi ceza mı almış?

Bunu kendisi mi söyledi? Kendisi söylediyse güncel dumpları paylaşması gerektiğini bildirin. Kendisi ceza mı almış?

Yok cezası bulunmuyor yeni bir konu açmış. Bende buradan gitmek daha uygun olur diye düşündüm.

Hocam görevdeyim diye ev arkadasıma ilettim, sorun hala devam ediyor dedi. Hayırlısıyla yarın dönüyorum kendim de bakıp yine size dönüş yapacağım.

Herkese merhabalar, kusura bakmayın yazamadım bir süre. Sorunum çözüldü, kendim yapamadım açıkcası ama biraz daha haşır neşir olan bir arkadasın da yardımıyla hallettik.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı