FX6300 ve GTX1050 Ti 4GT OC uyumlu olur mu?

Belki yerlerinden oynamıştır diye söylemiştim RAM'leri zaten onlarda da bir sorun yoksa başlangıç kurtarma dener misiniz?

Sistem açılmadığı için direkt olarak ayarlardan giremezsiniz başlangıç onarım menüsüne bunun için yazacağım adımları uygulamanız lazım. Madde madde yazıyorum.
  • Bilgisayarı açın.
  • Ekranda Windows logosu (resimdeki ekran) göründüğünde kasanızdaki güç tuşuna basın ve PC'yi kapatın. Bu aşamayı 2-3 kere tekrarlayın. Buradaki amacımız önyükleme işlemini yarıda kesmek ve elle erişemediğimiz onarım menüsüne sistemin otomatik olarak geçmesini sağlamak.
Eki Görüntüle 727976
  • Bu aşamaları yaptıktan sonra bilgisayarınızı açın ve Windows ekranını geçmesine izin verin. Böylece ekrana Windows kurtarma ekranının gelmesi lazım.
  • Bu ekranda gelişmiş başlangıç ayarları (Advanced startup settings) ve başlangıç onarma (startup repair) menüsüne tıklıyoruz.

Bu aşamaları uygular mısınız? Yine olmazsa son bir yöntem var aklımda.
OC için voltajı otomatikte neden bırakıyorsunuz ki(voltaj değerleri otomatikte bırakılmamalı bence.)? Hem orada 200 yazan değeri neden arttırmıyorsunuz ki onu anlayamadım(gerçekten anlamadım, bende E7500 işlemci varda o ayar ile oynayarak OC yapmıştım, o yüzden söylemiştim.)
Bence o değerlede oynayabilirsiniz çünkü işlemcideki 20 çarpanı 200 ile çarpılıp işlemci hızını veriyor o yüzden söyledim.
Benim işlemci çarpanıyla oynayamıyorum ama diğer değer ile oynayıp ve +100MV verdikten sonra gayet stabil şekilde 3.4 GHz'de kullanıyorum.
Belki o değerle oynayıp daha iyi OC değerlerine ulaşabilirsiniz?
Şuan overclocktan vazgeçtim bilgisayarım doğru düzgün çalışmıyor takılıyor kilitleniyor mavi ekran veriyor...

Dosya Ekleri

• 7C0F3A1C-C24D-43A9-B9A7-B804113833CE.jpeg
    7C0F3A1C-C24D-43A9-B9A7-B804113833CE.jpeg
    128,5 KB · Görüntüleme: 26
OC için voltajı otomatikte neden bırakıyorsunuz ki(voltaj değerleri otomatikte bırakılmamalı bence.)? Hem orada 200 yazan değeri neden arttırmıyorsunuz ki onu anlayamadım(gerçekten anlamadım, bende E7500 işlemci varda o ayar ile oynayarak OC yapmıştım, o yüzden söylemiştim.)
Bence o değerlede oynayabilirsiniz çünkü işlemcideki 20 çarpanı 200 ile çarpılıp işlemci hızını veriyor o yüzden söyledim.
Benim işlemci çarpanıyla oynayamıyorum ama diğer değer ile oynayıp ve +100MV verdikten sonra gayet stabil şekilde 3.4 GHz'de kullanıyorum.
Belki o değerle oynayıp daha iyi OC değerlerine ulaşabilirsiniz?

FSB'yi 200'de bırakıp çarpan sayısını arttırarak da OC yapabiliriz FSB arttırıp çarpanı sabit bırakarakta yapabiliriz siz FSB arttırarak yapmışsınız mesela. Arkadaşa ben çok geç cevap verdiğim için voltajı Auto'da bırakmaması gerektiğin bilememiş olabilir.

Şu an overclocktan vazgeçtim bilgisayarım doğru düzgün çalışmıyor takılıyor kilitleniyor mavi ekran veriyor...

Advanced options menüsüne tıklayın

FSB'yi 200'de bırakıp çarpan sayısını arttırarak da OC yapabiliriz FSB arttırıp çarpanı sabit bırakarakta yapabiliriz siz FSB arttırarak yapmışsınız mesela. Arkadaşa ben çok geç cevap verdiğim için voltajı Auto'da bırakmaması gerektiğin bilememiş olabilir.

Advanced options menüsüne tıklayın
Evet daha sonra.

Bence ikisi de yapılabilir FSB chipseti ısıtacaktır tek farkı o.
Bence 2 side yapılmalı ama tercih sizin bu yeni nesil işlemcilerde FSB ile OC olayı var mı yoksa ismi BCLK olarak değişen kısım FSB yerine geçen.
Yeni nesil işlemciye hiç OC yapmadım o yüzden bilmiyorum öğrenmek istedim.

Bence ikisi de yapılabilir FSB chipseti ısıtacaktır tek farkı o.
Bence 2 side yapılmalı ama tercih sizin bu yeni nesil işlemcilerde FSB ile OC olayı var mı yoksa ismi BCLK olarak değişen kısım FSB yerine geçen.
Yeni nesil işlemciye hiç OC yapmadım o yüzden bilmiyorum öğrenmek istedim.

Yeni nesil bir işlemci kullanacak imkana daha sahip olamadım maalesef. Ancak pek fark olduğunu düşünmüyorum ama yeni anakartların gerek kalite olarak gerek yazılım olarak çok daha yeni olmasından dolayı OC yapmanın bizdeki modellere göre çok daha rahat olduğunu düşünüyorum.

Bu Windows'ta bir sıkıntı olmadığı anlamına geliyor. Sistemi son bir kez yeniden açmayı dener misiniz tekrar hata verecek mi?
Size daha hızlı ulaşacağım anlık video atabileceğim başka bir yere geçme imkanımız var mı ?
Ayrıca sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor açıldığı zaman kasadan hani ilk başlatma tuşuna tıkladığımızda gelen fanların falan ilk açılma sesi pc açıkken geliyor ve pc kilitlenip mavi ekran veriyor.
Yani pc açıkken yeniden başlıyor gibi oluyor .Psudan şüpheleniyorum ben

Size daha hızlı ulaşacağım anlık video atabileceğim başka bir yere geçme imkanımız var mı?
Ayrıca sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor açıldığı zaman kasadan hani ilk başlatma tuşuna tıkladığımızda gelen fanların falan ilk açılma sesi PC açıkken geliyor ve PC kilitlenip mavi ekran veriyor.
Yani PC açıkken yeniden başlıyor gibi oluyor. PSU'dan şüpheleniyorum ben.

PSU'nun dengesiz güç vermesi sonucu sistem kendini korumaya alıyor da olabilir şüphelenmekte haklısınız. PSU modeli nedir yazabilme imkanınız var mı?

Anlık video atabileceğiniz Instagram'dan yazabilirsiniz bana isterseniz Login • Instagram

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı