FX8300 sistem nasıl yükseltilmeli?

Polestar25

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, selamlar.

İşlerimden dolayı pek araştırmaya vaktim olmuyor bende siz gibi piyasayı takip edenlerden yardım almak istedim.

Şu an elimdeki sistem:
  • AMD FX8300 işlemci.
  • MSI 970 Gaming anakart.
  • 8 GB RAM.
  • ASUS 1050 Ti ekran kartını satmayacağım.

Sistem yükselteceğim arkadaşımın elinde bu listedekiler parçalar mevcut. Parçaları elimden çıkardıktan sonra bunları satayım dedi. Her ne kadar aklıma yatsa da ya fazla ödeyip daha iyilerini alabilirim ya da daha F/P ürünü alabilirim diye düşündüm. Sizin önerileriniz ne olur acaba?

Rkadaşımdaki ürünler yazan rakamlardan bana satıcak.
  • Intel Core i5-10400F 2.9 GHz LGA1200 12 MB cache 65 W 6/12 1400TL.
  • MSI B460M PRO Intel B460 soket 1200 DDR4 2933MHz mATX Gaming 772TL.
  • XPG Gammix D30 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Gaming AX4U300038G16A-DB30 720TL.

Hatam, kusurum varsa şimdiden çok özür dilerim.

Ekran kartınızı değiştirmezseniz fazla bir performans artışı olmaz, benim kendi fikrim ekran kartı piyasası düşene kadar bütçenizi daha da artırmanız ve düştüğü zaman şu anki sistemi komple satıp yeni sisteme geçmek olur.

Arkadaşın anakart haric tum parcalari sifir fiyatlariyla ayni satiyor. Anakartin garantisi varsa pazarlik yapilip alinabilir, onun disinda diger parcalari kendin sifir olarak al.

Öncelikle o işlemcinin sıfırı o fiyata satılıyor zaten. O fiyatlara alacağına sıfır al fakat ekran kartını da değiştirmen farz artık o 1050 Ti yetmemeye başladı.

Yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim
Bütçem 3.5k şuan ekran kartını satmayı yada yükseltmeyi düşünmüyorum nedeni ise piyasada hem ekran kartı yok hem de malum çok pahalılar ve bana ekran kartım yetiyor basit oyunlar oynarım Cs Go Gta5 gibi bu zamana kadar üzmedi beni ve öyle Fps grafik manyağı bir insan değilim.
İşlemci ve ana kart yükseltme sebebim ise Mobile pubg gibi işlemci isteyen oyunlarda sorun yaşıyorum ve ileriye dönük bir sistemim olsun istiyorum şuan kullandığım sistemi 2015 de toplamıştım beni bu güne kadar hiç sorun yaşatmadan getirdi şükür uğraşmasam yine de götürür sanırım ama arkadaşım bir oyun aklıma soktu bu olayı farklı bir arkadaşım ise aşağıdaki sistem parçalarını sıfır olarak almamı söyledi.

Sizlerin tavsiyesi ne yönde olur acaba bu intel i5 10400f parçalarını satan arkadaşım ile pazarlığa da oturabilirim

Arkadaşımın önerdiği parçalar

Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4
Corsair Vengeance RGB Pro 16gb 2x8 3000 mhz cl15
Yada Crucial Ballistix 16 gb 2x8 3000 mhz cl15

Yeni konular

Geri
Yukarı